1 Milyon TL Kazanan Genç Sorulara Cevap Verdi

Kim Milyoner Olmak İster adlı bilgi yarışmasında ödüller arasında en büyük ödül olan 1 milyon Türk Lirasını kazanarak tarihe geçen Arda Aytan, Kim Milyoner Olmak İster yarışması ve kazandığı ödül hakkında bir açıklama yaptı. Parayla birlikte pek çok hayalini gerçekleştirebileceğini belirten Arda Ayten daha sonra içinde bulunacağı yaşa şekli konusunda da açıklamalar yaptı.

Ezel dizisinden tanıdığımız Kenan İmirzalıoğlu’nun sunduğu Kim Milyoner Olmak İster isimli bilgi yarışmasında 1 milyonluk soruya ulaşarak herkesi heyecan içinde bırakan Arda Ayten bu soruya da doğru cevap vererek ülke gündemine oturmuştu. Bu başarı sayesinde ülke genelinde popülerliğe sahip olan Arda Ayten sonuçtan çok mutlu olduğunu söylüyor. Toplam olarak farklı zorluklarda 12 soruya yanıt veren Arda yarışma sonun 1 milyon TL sahibi oldu. Arda bu başarısını kitap okumaya başladığını açıkladı.

İstiklal Marşımızda geçen kelimelerle alakalı olan final sorusuna gelindiğinde çok zorlandığını belirten Arda, bilgileri sayesinde artık daha rahat bir yaşam süreceğini ve eksiden az parası olduğu için senede yalnızca 150 kitap okuyabildiğini söyledi. Hayalleri arasında kendi kitaplarını çıkartmak olduğunu da ekledi.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi bünyesinde eğitimine devam eden Arda Ayten bu başarıdan sonra hayatının nasıl değişeceği konusunda gelen bir soruya şu şekilde yanıt verdi. “gelecek yaza kadar bir çok dil öğrenmeyi hedefliyorum ve birkaç tane müzik aleti çalmaya başlayacağım. Hayatımın tamamında okumak ve öğrenci olmak istiyorum.”

Sadece 19 yaşında olan Arda Ayten, kazandığı 1 milyon TL’lik ödülden alacağı vergiler hariç paranın 900 bin TL olduğu tahmin ediliyor. Arda’nın diğer bilgi yarışmalarına da katılıp katılmayacağı merak konusu.

Bizde Tekno Gaste ekibi olarak Arda Ayten’in bu başarısından dolayı onu tebrik ediyor ve gelecek yıllarda daha büyük başarılara imza atmasını diliyoruz. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsanız yorum olarak gönderebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı