Mobil

2019 3.Çeyrek Akıllı Telefon Satış Raporu Yayınlandı

Akıllı telefonlar için son çeyrek satış rakamları açıklandı. Pazardaki son durum ortaya çıktı.

Akıllı telefonların sürekli tanıtıma çıktığı bir dönemin içerisine girdik. Sürekli yeni bir akıllı telefon ile karşı karşıya kalıyoruz. Teknoloji dünyasında da bu yöne doğru bir eğilim olduğunu söylemek yanlış olmaz. Akıllı telefonların bu kadar ilgi görmesi, markaların da yarışı iyice kızıştırması anlamına geliyor. Son olarak 2019 yılı 3.çeyrek akıllı telefon satış verileri açıklandı ve bu verilerle beraber markaların sıralama durumu da ortaya çıkmış oldu.

Zirvede Samsung Yer Alıyor

İlk olarak toplam akıllı telefon satışlarından söz etmek gerekiyor. 3.çeyrek verilerine göre toplamda 358,3 milyon akıllı telefon satışı gerçekleştirildi. Yıllık bazda yapılan değerlendirme pazarın da %0.8’lik bir artış gösterdiğini ortaya koyuyor.

Aslında bu yıl akıllı telefon satışlarında bir düşüş yaşanması bekleniyordu. Her ne kadar geçmiş dönemlerde olduğu gibi bir yükseliş söz konusu olmasa da düşüş beklenen pazarda %0.8 yükselme söz konusu.

Akıllı telefonlar

Bunun dışında en çok satan akıllı telefon markasının yine Samsung olduğunu görüyoruz. Samsung 78.2 milyon ile liderliği elinde bulunduruyor. İkinci sırada ise satışlarının düşmesi beklenen Huawei yer alıyor. Google olayına rağmen 66.6 milyon satış elde eden marka yine Apple’ın üzerinde Apple 46.6 milyon satış elde etmiş ve 3.sırada yer alıyor. 4.sırada yer alan marka ise Xiaomi markası. Xiaomi ise toplamda 32.7 milyon satış rakamına ulaşmış gibi gözüküyor.

3.çeyrek için paylaşılan veriler bu şekilde. Akıllı telefonların genel olarak satış rakamlarının yükselmeye devam ettiğini görmekteyiz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı