2019 BMW 3 Serisinin Türkiye Satış Fiyatları Açıklandı

İlk kez 2018 Paris Otomobil Fuarı'nda karşımıza çıkan 2019 model BMW 3 serisinin Türkiye için satış fiyatları netlik kazandı.

BMW showroomlarının yeni gözdesi 2019 BMW 3 serisinin ülkemiz için satış fiyatları nihayet netlik kazandı. D segmentine yeni bir çehre kazandıracak olan yeni BMW 3 serisi Türkiye için üç farklı donanım seçenekleriyle müşterilerin beğenisine sunuldu. Yeni BMW 3 serisi artan vergilerle birlikte her gün yükselen otomobil fiyatlarından bu model de nasibini almış olsa gerek ki başlangıç fiyatı 331.300 TL olarak satış listelerinde yerini aldı.

2018 Paris Otomobil Fuarı’nda yapılan tanıtımla birlikte Avrupa ülkelerine beş farklı motor seçeneğiyle giriş yapan 2019 BMW 3 serisi ülkemizde sadece 1.6 litre benzinli seçeneğiyle alıcılarının karşısına geçti. Tam otomatik şanzıman ve 170 beygirlik inanılmaz gücünü sürücüsüne tam anlamıyla hissettirecek olan modelin donanım olarak en alt versiyonu 331 bin 300 liradan satışa sunuldu.

2019 BMW 3 Serisinin Yakıt Değerleri

Kullanıma göre değişmekle birlikte listede belirtilen değerlere göre 100 kilometrede aracın ortalama 6 litre benzin tükettiği, bu değerin şehir içi 7.7 litreye kadar çıkabildiği şehir dışı kullanımda ise 5.1 litre seviyelerini gördüğü belirtildi.

2019 BMW 3 serisinin maksimum 232 km/saat hıza ulaşabildiği ifade edilirken 0-100 kilometre hıza ise 7.7 saniyede çıkabildiğine dikkat çekelim.

2019 BMW 3 Serisi Üç Farklı Donanım Seçeneğiyle Satışta

First Edition Sport Line, First Edition Luxury Line ve First Edition M Sport olmak üzere üç farklı donanım seçeneğiyle ülkemizde satışa çıkan yeni BMW 3 serisinin bu modellerinin bir önceki nesline oranla 50 kilogram daha hafif olduğu belirtildi. Farklı yol koşullarında sertliği değişkenlik gösteren amortisör sistemlerine sahip olan modelde araç içi birçok eğlence modülü de yer alıyor.

Kabin içi ön panelde 10.5 inç boyutunda gösterge paneli bulunan araçta aynı zamanda 12.5 inçlik multimedya müzik eğlence ekranına da yer verilmiş. Bu ekran sayesinde araca ait tüm bilgilere ulaşılabilirken ekranın hemen alt kısmında klima panelleri dikkat çekiyor.

Standart olarak gelen Active Guard Plus güvenlik sisteminin yer aldığı 2019 BMW 3 serisi otomobillerin bu sayede yaya fren sisteminin yanında şeritten ayrılma ikazı ve hız sabitleyiciye de yer verilmiş. Bu özellikler serinin üç farklı donanım seviyesinde de mevcut olarak kullanıcılarına sunulmuş.

Ters yön uyarı sistemi, şerit takip asistanı ile beraber Stop & Go hız sabitleyici özellikler ise kullanıcı isteğine göre satın alınabilecek.

2019 BMW 3 Serisinin Türkiye Satış Fiyatı

2019 BMW 3 serisinin giriş donanım seviyesi olan First Edition Sport Line modelinin ülkemizde satış fiyatı 331.300 TL iken orta segment donanıma sahip olan Luxury Line modeline 358.500 TL ücret ödeyerek sahip olabiliyorsunuz.

En yüksek donanım özelliğiyle donatılmş First Edition M Sport modelini satın alabilmek için 365.300 TL’yi gözden çıkarmanız gerekiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı