2020 Audi SUV Farsız ve Yarım Direksiyonlu Araç Modeli

Teknoloji harikası Audi SUV yepyeni özellikleriyle ve öne çıkan yarım direksiyonlu araç modelini ufaktan gösterime sunmaya başladı.

Audi şimdiye kadar hiç bir firmanın tasarlamayı bile düşünmediği yepyeni ve akıl almaz bir konsept ile üretildi/üretilecek. Şimdilerde Trial videoları yayınlanan araç ormanın çetin ve zorlu şartlarında ilerlerken tamamen far olmadan ilerliyor. Yolunu aydınlatan ise başka bir teknoloji… Farlar Drone gibi aracın bir kaç metre üzerinde araçla beraber  aynı hizada uçuyorlar ve aracın önünü beyaz ışıkla aydınlatıyorlar. En çarpıcı özellik bu… bunun dışında Audi SUV aracı tam 22. yüzyıl için tasarlanmış. Aracın içinde gereksiz diyebileceğiniz bir şey yok. Geniş bagaj hacmine sahip olan bu araç, cep telefonu ile entegre olmak için direksiyonun hemen önünde bir yuvaya sahip. Telefonu bu yuvaya takarak, internetin nimetlerinden istifade edip yolunuzu nereye gideceğinizi önünüzde nelerin olabileceğini görebiliyorsunuz.

Geniş Bagaj ve 500 km Yol yaptıran Akü

Aracın önünde sürekli aydınlatma yapan uçan farlar dışında aracın üstünde geniş bir bagaj hacmi bulunuyor. Son derece fütüristik bir dizayna sahip olan Audi SUV bu yüzyılın aracı olmak için çok ileride. Araç suya girebiliyor, 1.5 m derinlikte ilerlemesini sağlayan gücünü 22 inç jantlarından ve tabi 4×4 çekişinden alıyor.  Audi neden geleneksel farları terk etti? Çünkü yağmur çamur kar derken farların görüş açısı zorlu yollarda zayıflayabilir diye…

Aracın Boyutları ve Diğer Detaylar

Aracın yüksekliği 1.67 m olarak tasarlandı ve tüm ağırlığı ise 1.750 kg çok da ağır değil. Bu kadar fütüristik bir araca benzinli ya da dizel motor gitmezdi çok güçlü bir akü grubu takılarak, zorlu arazide 250 km düz asfalt yolda 500 km gitme gücü veren bir elektrik sistemi var. Kamp yapmak istediğinizde, LED kırmızı beyaz mavi istediğiniz tonlarda saatlerce hiç sönmeyen ve 5 m çaplı etrafı gün gibi aydınlatan dijital mumları var. Bir ilginç ayrıntıya daha değinelim, aracın hiç dikiz aynası yok. Dikiz aynası yerine, arka kısma yerleştirilecek kameralar kullanmayı tercih ediyor. Böylece dijital olarak daha geniş bir açıdan arkadaki trafik görülebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı