3D Yazıcı İle Üretilen Minibüs

3D baskı ile üretilen sürücüsüz minibüsler ince detaylarına kadar işlenmiş harika bir görünüme sahip olduğunu söyleyebiliriz.

3D Yazıcı İle Üretilen Minibüs

3D baskı sayesinde birçok ürünün üretimi çok daha kolay oluyor ve daha az iş gücü ile çok daha kusursuz ürünler yapılabiliyor. Yeni geliştirilen Olli 2.0 isimli minibüs de 3D baskının kısa zamandaki gelişimini gözler önüne seriyor. Gelecekte Akıllı şehirler yavaş yavaş hayatımızın bir parçası olmaya başlayacak. 3D yazıcı ile üretilen sürücüsüz toplu taşıma araçları da gelecekteki şehirlerin vazgeçilmezi olacak gibi görünüyor. Personel yükünü azaltmasından dolayı tercih edilebilecek olan sürücüsüz minibüs birçok çalışanı işsiz bırakacağı için bazı kesimler tarafından tepkiyle de karşılanabilir.

Sürücüsüz minibüs nasıl üretiliyor?

3D yazıcı denilince aklımıza küçük cihazlar geliyor, ve birçok insanın aklına “böyle bir cihazı bu yazıcıda üretmek çok zor olmaz mı” sorusu geliyor. Fakat sürücüsüz minibüs yapımında, minibüsün gövdesinin yaklaşık %80’nini kaplayan bir kol kullanılıyor. Bu sayede minibüs hızlı ve kolay bir şekilde üretilebiliyor. Bu üretim şekli eğer kusursuzlaştırılırsa birçok araba üreticisi tarafından benimsenebilir ve seri üretimlerde kullanılabilir.

Güvenli mi?

Sürücüsüz araçlar birçok insanın aklına güvenlik sorununu beraberinde getiriyor. Çünkü teknoloji her ne kadar çok büyük ilerleme kaydetmiş olsa da halen insan yapımı ve hata yapma riski halen var. Yani birçok insanın canını bir teknolojik alete emanet etmek ne kadar güvenilir bilemiyoruz fakat sürücüsüz minibüsün çıkış yapmadan önce çok katı testlere tabi tutulacağından eminiz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı