Haberler

Akıllı otomobilleri Trend Micro koruyacak

Akıllı otomobilleri Trend Micro koruyacak

Microsoft ve Trend Micro iş ortaklığı kapsamında yapılan çalışmalar sonuca ulaştı. Bundan böyle Akıllı otomobilleri Trend Micro koruyacak.

Akıllı olan yeni sürüm arabaları Trend Micro korumayı sağlayacak. Geliştirdikleri yepyeni yazılım ile internet korsanlarının bu arabaları ele geçirmesine yönelik saldırılarından koruyacaklarını duyurdular. Sektörde uzun senelere dayanan tecrübesi ile ve ehil yapısı ile otomotiv sektörünün yumuşak karnı olan bilgi emniyetini sağlamayı taahhüt ediyor. Buna yönelik adımları da birer birer atıyor.

26 senedir çalıştığı güvenlik ve internet korsanlığı alanında duayen noktasına gelmiş bir sektörün parlayan yıldızı olarak görülmektedir. Trend Micro, geçmişinden aldığı tecrübe ile geleceğe şekil vermeye devam ediyor. Bu bağlamda yepyeni veri emniyeti sağlama yazılımına dair bir program çıkardı. Microsoft ile beraber gelişimini yaptıkları bu geliştirme programı, Microsoft’un loT Expo isimli faaliyeti ile anlatıldı.

İmalatçılar açısından bu platformun sağladıkları sebebi ile tüm alanlardaki bağlantılı aletleri ve sunulan bulut gibi ağ ve uç nokta benzeri seviyelerdeki emniyet altına alma çözümü hasıl olacak. Böylelikle de üretilebilecektir. Trend Micro adı verilen bu yazılım ile de nesnelerin internet kavramının arabalara da tatbik edilmesi ile var olacak yenilik alanını da karşılayabilmeyi hedeflemektedir. Arabaların internet dünyası alanındaki üstün emniyet ihtiyacının giderilmesi işi olan bu yenilik, Trend Micro dan sorulacak.

Bilgi Güvenliği Açığı Kapanıyor

Bilgi emniyeti, akıllı olan arabalarda sürüş emniyetine de tesir etmektedir. Burada bağlantı parçası emniyeti büyük ehemmiyete sahiptir. Trend Micro ile yeni alanı, akıllı arabaların ağ bağlantılarını güven altına alabilecek bir yazılım geliştirmesini sağladı. 3G ve 4G bağlantı ile Wi-Fi ve Bluetooth şekilli bağlantılara akıllı arabalar sahip olabilecektir. Bilgi ve eğlence sistemleri ile telematik kontrol edilme üniteleri emniyetini üst seviyede kontrol etme amacındalar. Bileşenlere de yapılan bir saldırı tıpkı normal internet korsanları saldırısı ile aynı tarzda oluyor. Arabada bulunan bağlantı parçası ele geçirilince tüm sistem ele geçirilmiş oluyor.

Trend Micro Genel Müdürü mevzu ile alakalı şunları kaydetti: “Gartner’in tahminine dayanarak Nesnelerin İnterneti piyasası 2020 senesinde üç yüz milyar dolarlık bir rakama ulaşacak. Bu kavram ortaya koyduğu olağan üstü imkânlara rağmen en mühim emniyet zafiyetlerini de birlikte getiriyor. Nesnelerin interneti piyasası arttıkça tehlikelerde o oranda artış gösteriyor. Trend Micro olarak sağladığımız bu yeni yazılım dâhilinde bağlantı noktalarının ele geçirilmesine pro-aktif bir önlem alınmıştır.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı