Mobil

5G uyumlu Samsung Galaxy A90 incelemesi

5G uyumlu telefonlar Önümüzdeki yılın en gözde telefonları olacak, çünkü 5G hızıyla internet birçok kişinin işini kolaylaştıracak gibi görünüyor.

Saniyeler içinde film indirme imkanına kavuşacak olan 5G teknolojisini kullananlar için 5G uyumlu telefonlar vazgeçilmez olacak. firmasının ürettiği modeli de bu teknolojiyi taşıyor. Telefonun 5G özellikte olması fiyatını da artırıyor, bu telefon modelinin 1.177 Dolar civarında olacağı belirtiliyor. Bu fiyat Türk Lirası için 6.000 lirayı aşan bir fiyat oluyor.

5G uyumlu Samsung Galaxy

48 MegaPiksel arka kamerası olan bu yeni modelde led flaş özelliği var. 5 MegaPiksel derinlik sensörü olan telefonun 123 derecelik Ultra geniş açılı kamerası mevcut… Android 9.0 işletim sistemi ile gelen bu telefonda ön kamera 32 MegaPiksel çözünürlük  özelliğine sahip standart parmak izi sensörü özelliği de mevcuttur. 5G uyumlu telefonların ortak olarak kullandıkları en iyi işlemci olan Snap Dragon 855 işlemci bu telefonda da kullanıldı. 8 GB 6 GB seçeneklerle RAM donanımı 128 GB dahili depolama alanı ile gelen bu telefonun ekran boyutu 6.7 inç ve full HD artı Super Amoled ekran olacak. Telefonda çift sim desteği bulunuyor, arka kısımda 3 adet kameradan söz ettik: 48 mega piksele ek olarak 8 mega piksel ve 5 mega piksel kamera bulunacak. Ön tarafa yerleştirilen kameranın çözünürlüğü 32 mega piksel olacak. telefon 4G Volte teknolojisini destekliyor. Kablosuz internet Bluetooth 5.0 Ayrıca şarj için USB type c bağlantı yeri mevcut cihazda FM Radyo bulunuyor. Ve oldukça hatırı sayılır bir pili var 4.500 mili amperlik pil gün boyunca kesintisiz kullanım sağlayacak kamera çözünürlüğüne baktığımızda ise 8000 x 6000 piksel çözünürlük görüyoruz. 16.4 cm uzunluk, 7.6 cm genişlik ve 8.4 mm kalığı ile gelen Samsung Galaxy A90 model telefon üst düzey özelliklere sahip olarak geliyor. Yakınlaştırma Zoom özelliği de bulunan bu kameranın flaş özelliği ve ikincil bir kamerası mevcut olacak. İkinci kameranın çözünürlüğü 6528 x 4896 piksel olup Flash özelliği bulunmuyor,  cihazda 128 GB dahili alan ve ek olarak trans Flash desteği de mevcut… işletim sistemi olarak Android 9.0 kullanılmakta. Sonuç olarak cihazın 5G teknolojisi ile uyumlu olması ve yüksek kamera ve ekran özellikleri iyi bir işlemci ve yüksek hızda RAM donanımı olması güzel yalnız 6.000 lirayı geçen bir fiyat söz konusu olduğundan 5G telefonları herkes alamayacak gibi görünüyor.

Etiketler

Turan YALI

Teknoloji alanında edindiğim bilgi ve araştırmalarla Teknogaste.com okuyucularının karşısındayım!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Araç çubuğuna atla