A3 Yazıcı Önerileri

Bugün sizlere A3 yazıcıları , yazıcı önerilerini , yazıcı işlevlerini , yazıcı seçerken nelere dikkat etmemiz gerektiğini , kendi yorumlarımı ve A3 Yazıcı Önerileri mi anlatacağım.

Öncelikle , yazı makinelerinde kağıt ölçümü ters orantılıdır. Yani kağıt büyüdükçe A formatı küçülür, kağıt küçüldükçe A formatı büyür. Örneğin A3 kağıdı A4 kağıdının iki katı bir büyüklüğe sahiptir. Hal böyle olunca yazıcının kağıt tablası bu kağıdı alacak kadar geniş olmalı ve gram bazlı kağıdı tartabilmelidir. Özellikle selülozlu kağıtlar tercih edilir çünkü, fotokopi faks ve diğer çoğaltma metotları için kağıttaki bu özellik standarttır. Kağıt seçimi yazdırma formatı belirlendikten sonra A3 için uygun bir yazıcı araştırılmalı hem kağıt yazıcıya, hem de yazıcı kağıda uyumlu olmalıdır. Bir defa de binlerce baskı yapabilen dijital ofset teknolojilere sahip cihazlar günümüzde kamu kurum ve kuruluşlarında iş yeri ve ofislerde, ve matbaacılar tarafından yoğun bir şekilde kullanılmaktadır.

A3 formatında baskı mimarlık fakülteleri ve bireysel olarak grafik çalışması yapanlar tarafından da tercih edilmektedir. A3 yazıcı cihazları, bazı kamu kurumlarında grafik ve tablo çalışmalarının yapılmasında olmazsa olmaz türden cihazlardır. Ofisler için hem yazıcı hem de fotokopi fonksiyonu gören A3 yazıcıları tercih edilebildiği gibi bireysel olarak bu yazıcıya başvuranlar portatif olanları da tercih edebilirler. Yazıcıların baskı kalitesini etkileyen unsurlar arasında en önemlilerinden bir tanesi de kullanılan kartuşun özellikleridir. İhtiyaca göre bu kartuşlar renkli de olabilmektedir. Ancak genellikle yazışmalar siyah beyaz yapıldığı için en fazla siyah mürekkep kullanılmaktadır. Kartuşların baskıyı çizgili ya da silik çıkartmaması ve kağıt tarafından emiliminin iyi olması önemlidir.

A3 Yazıcı Önerileri ne geçmeden önce birkaç bir şey daha söylemek istiyorum. Alınacak yazıcının garanti belgesinin bulunması ve yaptığınız işe ve uygun olmaması halinde iadesinin rahatlıkla yapılabilmesi de satın alma esnasında dikkat etmeniz gereken önemli bir  unsurdur. Cihaz sık ve seri bası yapabilmeli ve dayanıklı olmalıdır. Cihazınıza kullanacağınız kağıt kaliteli seçilmeli sık sık toner kutusunu doldurmamalıdır. Kağıttaki ve kartuştaki bu aksaklıkla yazıcınızın ömrünü azaltacaktır. İkili tabla çalışabilen yazıcılar size hem A3, hem de A4 formatında çalışma seçeneği sunar. Bu sebeple çift tablalı olan, online çalışabilmek için online girişli hatta hatta faks da çekebilen yazıcıları tercih etmeniz menfaatiniz gereği olacaktır.

Velhasıl gelelim A3 Yazıcı Önerileri  , öncelikle kendim Epson L1300 kullanıcısı olduğumu belirteyim, Epson yazıcılar genelde uzun ömürlü kullanmak isteyenler açısından en kaliteli marka olarak görülür. Dolum yapılabilen tanklı mürekkebi ile seri ve uzun süreli kullanımlarda kesinlikle sizi yarı yolda bırakmaz ve 1. tercihli önerimdir. Fakat siz biraz daha görüntü açısından kalite arıyorsanız. Canon Pixma ix6850 yi kesinlikle öneriyorum. Son olarak söylediğim gibi , uzun soluklu kullanmak istiyorsanız Epson, kaliteli baskı almak istiyorsanız Canon.

A3 Yazıcı Önerileri

Epson marka yazıcılar

  • Epson L1300
  • EPSON L3111 ECOTANK
  • Epson EcoTank L1110
  • Epson Eco Tank L3110

Canon marka yazıcılar

  • Canon Pixma ix6850
  • Canon Pixma E3140
  • Canon İp 7250

Hp marka yazıcılar

  • HP DeskJet Ink Advantage 3775
  • HP Deskjet Ink Advantage 3835

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Bir Epson L1300 kullanıcısı olarak, şunu söylemek istiyorum. 1 tüp mürekkep tam yıl gitmektedir. Her gün 60 sayfa fotokopi makinesinden çıktı almaktayım. Epson cihazını tek geçerim bu konuda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı