Bilim ve Teknoloji

AirPods’a Benziyor Ama Fiyatı Sadece 50 TL

Apple’ın teknoloji harikası cihazlarından Airpods, kablosuz kulaklıktan çok daha fazlasını sunuyor. Bu cihazın ücreti de aynı şekilde yüksek ve hatta sonra Airpods 2. Nesil kulaklığın fiyatı Türkiye’de 1.200 TL’ye yakın fiyatla sunuluyor. Ama bu fiyat yüksek ben bu parayı veremem ama illa da AirPods’a benzesin diyorsanız; sizin için harika haberlerimiz var. Çünkü yeni bir kulaklık, size hem AirPods havası katacak; hem de çok uygun ücreti sayesinde bir kulaklık için o kadar para vermek zorunda kalmayacaksınız.

Fiyatı Sadece 50 TL

ASOS marka altında satışa sunulan ASOS Design faux isimli kulaklık, hem AirPods’a tasarım hem de özellik bakımından oldukça benziyor. Üstelik fiyatı sadece 50 TL. Elbette kalite olarak AirPods ile boy ölçüşemeyecek durumda ama alt segment fiyatı ile çok dikkat çeken bu cihazı kullanarak harika deneyim yaşayabilirsiniz. Ve aynı zamanda özellik olarak benzemesine rağmen donanımsal ve yazılımsal olarak herhangi bir işlevi yok. Yani bu kulaklık sadece bir replika.

Tabii ki bu fiyat tek kulaklık için geçerli. Eğer çift kulaklık satın almak isterseniz de 100 TL ödemeniz gerekecek. Çin’in bu adımı aslında AirPods için olumsuz algılanabilecek bir adım. Zira, sadece replika olan ve yazılımsal herhangi bir işlevi olmayan bu cihaz, sadece AirPods havası atmak isteyen kişilere hitap ediyor.

Apple’den tepki ise gecikmedi. Her ne kadar replika dahi olsa, cihazın kopyalanması, AirPods tekelinde Apple markasına prestij kaybı yaşatabilir. Bundan sonraki adımın ne olacağı ise merak konusu.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı