Bilim ve Teknoloji

AMD Navi Mimarili Ekran Kartları İndirimle Geliyor

AMD Navi mimarili ekran kartları için indirim haberi geldi.

Ekran kartı konusunda en iyi iki firmadan biri olan AMD, geçtiğimiz ay yeni ekran kartları için duyuru yapmıştı. Marka tarafından yapılan duyuru sonrasında AMD Navi mimarili 3 yeni ekran kartı modeli piyasaya sürülmüştü.

Bu modellerin ilki Radeon RX 5700 XT olmuştu. Yeni bir mimari olan AMD Navi mimarisi kullanan ekran kartlarının ikinci versiyonu ise Radeon RX 5700 olarak karşımıza çıkmıştı. Yine aynı seriye dahil olacak olan bir başka model ise 50.yıla özel olarak üretilen XT modeli olmuştu.

AMD Navi Kartlarına İndirim

AMD Navi mimarisini kullanan ekran kartlarının Haziran ayında tanıtılmasının hemen sonrasında ise yeni ekran kartlarının fiyatlarının da açıklandığını gördük.

Ekran kartlarının fiyatlarının oldukça ses getirdiğini de gördük. Radeon 5700 XT modeli için 449 dolar, Radeon 5700 modeli için 379 dolar açıklaması yapılmıştı.

50.yıla özel olarak tanıtımı yapılan ekran kartlarının ise 499 dolar üzerinden satışa çıkacağı açıklandı. Fakat henüz resmi olmayan açıklamalara göre bu fiyatlar için bir indirim söz konusu olacak.

AMD Navi

Yapılacak indirimler sonrasında fiyatların aşağı çekilmesi bekleniyor. İndirim sonrasında Radeon RX 5700 modelinin 349 dolar satış fiyatına düşürüldüğünü görmek mümkün olacak.

Bunun dışında XT modelinin ise 399 dolar üzerinden satışa çıktığını görmek mümkün olacak. 50.yıla özel olarak gelmesini beklediğimiz ekran kartının fiyatının ise 449 dolara indirildiğini görmek mümkün olacak.

Yeni fiyatlandırma sonrasında AMD Navi mimarili ekran kartlarının satışı ne boyutta artış gösterecek bilinmez ama AMD rekabete girmiş gibi gözüküyor.   

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı