HaberlerMobil

Apple, Iphone İndirimleri İçin Kolları Sıvadı

Yeni iPhone piyasaya sürüldükten sonra, diğer iPhone'ler için indirim kaçınılmaz hale geldi. İşte son fiyatlar...

Dünya’nın en güçlü teknoloji firması olarak bilinen ve geçtiğimiz günlerde 1 trilyon dolarlık cari satış gerçekleştiren Apple, yeni akıllı telefonunu geçen hafta kamuoyuna tanıtmıştı. Yeni amiral gemisi iPhone 11 ile ilgili çeşitli söylentiler ve dedikodulardan sonra, Apple’ın üst kanadından resmi açıklama geldi. Buna göre Apple yönetimi, yeni amiral gemileri iPhone 11 için Türkiye’nin de aralarında bulunduğu bir dizi ülkede indirime gitti. İşte indirimlerin detayları…

iPhone İçin İndirimler Başlasın!

iPhone 11 başta olmak üzere iPhone 11 Pro Max ve iPhone 11 Max cihazlarını geçtiğimiz hafta kamuoyu ile paylaşan ve piyasaya süren Apple, bu telefonların fiyatlarından kaynaklanan güçlü tepkilere kulağını kapatamadı ve istenen ölçülerde olmasa da, bir miktar indirime gitti. Bu oranın teknoloji severlerde ve yeni bir akıllı cihaz satın alacaklarda ne gibi bir karşılığı olacağı ise merak konusu.

Telefonlar ABD ve bazı Avrupa ülkeleri ile Çin ve Hindistan’da piyasaya çoktan sürüldü. Ama Türkiye’nin de aralarında bulunduğu çoğu ülkede bu ayın sonunda veya gelecek ayın hemen başlarında satışa sunulacak. Cihazlar henüz Türkiye pazarına girmemiş olmasına rağmen 2 kez indirime gidildi. İndirimlerin ilki, Türkiye Apple distribütörleri tarafından yapıldı ama ülkemizde tam karşılığı olmayınca, olaya Apple merkezden el atarak 2. indirimi gerçekleştirdi. Buna göre cihazlar için en az %5 ila %8 oranında bir indirime gideceği tahmin ediliyor.

En Büyük İndirim iPhone 8’de

İndirimleri yapılan Apple iPhone akıllı cihazlarında en büyük indirim, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’ta gerçekleşti. Buna göre, 5.500 TL dolaylarındaki iPhone 8 için 4.999 TL ve iPhone 8 Plus için ise 6.600 TL civarındaki normal fiyatın yerine 5.999 TL ile satış gerçekleşecek. Bir diğer indirim ise; iPhone XR için. Bu cihaz da 6.499 TL ile alıcı bekliyor olacak.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı