Apple Park Yeni Bir Rekorla Gündemde

Apple Park için yeni bir değer açıklaması yapıldı. Apple Park'ın güncel değeri ne kadar? Apple'ın beklentilerini karşılıyor mu?

Apple’ın çok kısa süre önce tamamlanan yeni tesisi, henüz inşaat aşamasında gündem olmayı başarmıştı. Öyle ki Apple Park olarak isimlendirilen yeni merkez, dairesel tasarımıyla fark yaratmayı başaran mimarilerden biri olmuştu.

Bu süreçte sürekli olarak Drone ile çekilmiş fotoğrafları paylaşılan ve inşaat süreci kayıt altına alınan merkezin, geçen sene tamamlandığını biliyoruz. İlk olarak 2011 yılında gündeme gelen ve 2013 yılında onaylanan bir projenin ürünü olan yeni merkezin, şimdi ise mali değeriyle gündeme geldiğini görüyoruz.

Apple Park 6.Sıraya Yerleşti

İnşaat süreci merakla beklenen ve en etkileyici merkezlerden biri olan Apple Park için yayınlanan son rapor ise merkezin mali değerini ortaya çıkarmış oldu.

Yapılan yeni değerlendire ve sonrasında yapılan raporlamaya göre Apple Park şu an için dünyanın en değerli merkezleri arasında yer alıyor. İlk 10 yer arasında bulunan merkez tam olarak 4.17 milyar dolar değeriyle dikkat çekiyor.

Apple Park

Bu değer ilk etapta çok yüksek bir değer olarak gösterilebilir. Zaten diğer merkezlerle karşılaştırıldığı zaman da öyle. Fakat Apple’ın kendi açıklamalarına bakacak olursak, Apple için açıklanan değer beklentinin altında yer alıyor.

Öyle ki firmanın 5 milyar dolar değer biçtiği bir merkezden söz ediyoruz. Yine de genel sıralamada kendisine yer bulmayı başaran merkezin daha uzun süre konuşulmaya devam edeceği de kesin.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı