Bilim ve Teknoloji

Apple Watch Bir Gencin Daha Hayatını Kurtardı

Apple Watch akıllı saatleri için yeni bir hayat kurtarma haberi gündeme geldi. Apple Watch akıllı saatleri bu kez kimin hayatını kurtardı?

Akıllı saatler teknoloji dünyasını bir hayli değiştirmeye başladı. Bir yandan akıllı telefonları tamamlayan teknolojiler olarak karşımıza çıkan akıllı saatler bir yandan da hayatımızda asistan olmaya başladı. Bu alanda en iddialı akıllı saat modellerinin başında da Apple Watch geliyor.

En çok satan akıllı saat olarak tanınan modelin birçok kez hayat kurtardığını da görüyoruz. Son olayda bu durumun yeni örneklerinden biri oldu. Apple Watch kullanan bir genç, saat sayesinde hayatınız kurtarmayı başardı.

Apple Watch SOS Çağrısı Hayat Kurtardı

ABD’nin en büyük gölü olarak unvan kazanmış olan Michigan Gölü’nde yaşanan olayda, Philip Esho isimli genç jet ski ile gezerken bir anda alabora olduğunu açıkladı. Gencin ifadelerine göre alabora olmasının ardından telefonunu da göle düşürdü ve telefonunu bulamadı.

Bir yandan etrafındakilere bağırmasına karşın Phillip Esho’nun sesini duyan olmadı. Gencin ifadelerine göre o anda aklına akıllı saat geldi ve Apple Watch akıllı saatinin SOS özelliğini kullandı. Saatin akıllı telefonuyla bağlantı kurup kurmadığını bilmediğini belirten genç, bir süre sonra acil yardım çağrısına cevap geldiğini ve etrafında bir anda güvenlik güçlerini gördüğünü belirtiyor.

Apple Watch

Suda kaybolmasına çok kısa bir süre kala kurtarıldığını açıklayan genç, böylelikle Apple Watch’ın hayatına değdiği insanlar arasında da yer almış oldu. Daha önce birçok kez Apple Watch akıllı saatlerinin benzer şekilde kurtulma hikayelerine konu olduğunu görmüştük.

Görünen o ki daha uzun süre benzeri haberleri de görmeye devam edeceğiz. Öyle ki saatin doğru şekilde kullanıldığı zaman katkısı azınsanmayacak kadar fazla. Özellikle acil durum yardımlarında oldukça etkili olan bir teknolojiden söz ediyoruz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı