Artık Devlet Erkanı, Audi Yerine Volkswagen Kullanacak!

Yaklaşık 2 yıllık lobi faaliyetlerinin ardından Volkswagen, Türkiye’yi yeni üretim üssü olarak seçmişti. Bunun olabilmesi için teşvik üstüne teşvik ve hatta yer tahsisi konusunda ciddi kolaylıklar da sunulmuştu. Geçtiğimiz gün kulislere düşen bir haber ise; teşvikin bir adım daha ileriye görüldüğünü gösterdi. Buna göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile Audi marka araçların yerine artık Volkswagen üretimi araçlar kullanılacak. Aslında Cumhurbaşkanı’nın bu kararı sadece Volkswagen’e bir göz kırpma ve jest olarak değil; aynı zamanda masrafları azaltmak için de önemli bir adım olarak görülüyor. Zira, Audi ile Volkswagen arasında bazı segmentlerde ciddi maliyet farkı bulunuyor ve bu maliyet farkı bu şekilde bir nebze de olsun ekonomiye yarayacak.

[affiliate_news id=”3525″]

Audi Yerine Artık Volkswagen

943.5 milyon dolarlık ilk yatırımı ile Manisa’da bir fabrika açılışı gerçekleştirecek olan Volkswagen, ülkemiz için her ne kadar katma değer kazandırmayacak olsa da; prestij açısından önemli bir ivme kazandıracağı kesin. Bu yüzden aslında bir yönü ile diğer otomotiv sektörünün devlerini de yanımıza çekmek amacı ile mükemmel bir adım olarak da görülebilir. Zira bundan sonra, Volkswagen’in bulunduğu bir ülkede tesis ve üretim üssü kurmak isteyen birçok otomotiv firması olabilir. Çin ABD ticari savaşlarının bu alana bir etkisi olabileceğini umut ediyoruz.

Bununla birlikte, Audi markasının tercih edildiği makam arabalarının yerine Volkswagen marka araçlarının ikame edilmesi kararı da verildi. Buna göre, bundan sonraki alımlarda Audi yerine Volkswagen alınacak ve bu sayede hem Audi’ye büyük bir jest yapılmış olacak, hem de ülke ekonomisi için kamu harcamalarında bir nebze de olsun bir azalma meydana gelecek. Bakalım bu kaç adet olacak ve ilk alacak makam hangisi olacak?

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı