Bilim ve TeknolojiHaberler

Asus VivoWatch SP tanıtıldı!

Asus, yeni özelliklere sahip akıllı saati olan VivoWatch SP'yi tanıttı. Bu saatin standart özelliklerinin yanında oldukça farklı özellikleri de bulunuyor. Tüm detayları ve özelliklerini sizlerle paylaşıyoruz.

Asus, yeni özelliklere sahip akıllı saati olan ’yi tanıttı. Bu saatin standart özelliklerinin yanında oldukça farklı özellikleri de bulunuyor. Tüm detayları ve özelliklerini sizlerle paylaşıyoruz.

Asus artık bilgisayar dışında da tüm piyasaya iş yapmaya başladı. Bunların başında telefon ve VivoWatch ile akıllı saat piyasasına da giriş yaptı. Asus, akıllı saat modellerinin tanıtımını üst üste yapmaya başladı ve oldukça güzel modeller ile piyasaya yeni modelleri ile girmeye hazırlanıyor. Asus VivoWatch SP özelliklerinin hepsi henüz belirginleşmese de geçtiğimiz günlerde yapılan fuarda belirli özellikleri ortaya çıktı. İnsanların sadece egzersiz yapmalarını kolaylaştıracak özellikleri değil hayati işlevleri de yapmasıyla öne çıkacak olan özellikler vardır.

Asus VivoWatch SP Özellikleri

  • EKG sürükleyebilme özellikleri
  • 20 saniyede saati takan insanın tansiyonunu ölçebiliyor.
  • Aynı şekilde 20 saniyede stres seviyesini ölçerek takip edebiliyor.
  • Kalp atış süresini sürekli olarak ölçerek saati takan kişinin belirli bir ritmini ölçebiliyor.

Asus bu özellikleri önde tutarak satış oranını arttırmayı düşünüyor. VivoWatch SP’nin egsersiz çalışmalarını kaydederek belli bir veri oluşturmasının nedeni ise GPS ve altimetre kullanmasıdır. Tüm bu özelliklerini tek bir çatı altında Asus HealthAI ismi ile tutuyor. Asus HealthAI ile birlikte çalışan özellikler ile VivoWatch SP kullanıcılarına kişisel bilgiler ve öneriler veriyor. Kişisel istatistiklerinden yola çıkarak saat önerilerde bulunuyor ve insanlara kılavuzluk edebiliyor. Bunların yanı sıra saatin 14 günlük bir pil süresi bulunmaktadır. Kullanıma göre bu sürenin kısalacağını düşünebiliriz. Henüz bir fiyat bilgisi vermese de bu yılın sonunda satışa çıkacağı düşünülüyor.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Araç çubuğuna atla