Bilinmeyen ve En Önemli 6 WhatsApp Özelliği

WhatsApp artık gündelik hayatımızın vazgeçilmezi haline geldi ama bu 6 WhatsApp Özelliği işinizi dahada kolaylaştıracak.

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’ın bilinmedik ancak önemli olan özellikleri var. Bu özellikler ile WhatsApp’ı daha işlevsel kullanabileceksiniz. İşte karşınızda bilinmedik 6 WhatsApp özelliği.

1- WhatsApp Yazı Stilleri

Bu özellik sayesinde mesajlarınızı “kalın”, “italik” veya “üstü çizili” şekilde yazabilirsiniz. Bu özelliği kullanmak için yapmanız gerekenler;

Eğer yazınızı “kalın” şekilde göndermek istiyorsanız: *yazınız*

Eğer yazınızı “italik“ şekilde göndermek istiyorsanız: _yazınız_

Eğer yazınızı “üstü çizili” şekilde göndermek istiyorsanız: ~yazınız~

2- WhatsApp Sesli Mesajları Ahizeden Dinlemek

WhatsApp sesli mesaj özelliği ile kolaylık sağlamakta ancak kalabalık bir ortamda veya benzeri bir ortamda bu mesajları dinlememizin olanağı olmuyor. Bu gibi durumlarda sesli mesajı oynattıktan sonra aynı telefonlar konuşur gibi telefonu kulağınıza götürdüğünüzde sesin ahizeden geldiğini göreceksiniz.

3- WhatsApp Gruplarda Kişiye Özel Cevap Vermek

WhatsApp gruplarında kişiye özel cevap göndermek mümkün. Bu özellik sayesinde verdiğiniz cevabı sadece seçtiğiniz kişi görecektir.

4- WhatsApp Fotoğraf Kalitesini Bozmadan Gönderme

WhatsApp’da fotoğraf gönderirken gönderdiğiniz fotoğrafın karşı tarafa daha kalitesiz olarak gittiğini görmüşsünüzdür. Bunu önlemek için fotoğraf gönderirken ataç simgesine tıkladıktan sonra “Galeri” sekmesinden değil de “Belge” sekmesinden göndermelisiniz.

5- WhatsApp Veri Tasarrufu

Mobil verinizin canına okuyan sesli veya görüntülü konuşma özelliklerinden şikayetçiyseniz bu özellik tamda size göre. Bu özellik sayesinde hem sesli hem de görüntülü konuşma özelliğinde daha az veri kaybına uğrayacaksınız. Özelliği aktif etmek için ayarlara tıkladıktan sonra veri ve depolama sekmesine tıklıyoruz ardından açılan sekmenin en altında yer alan düşük veri kullanımı seçeneğini aktif hale getiriyoruz.

6- WhatsApp Canlı Konum Takibi

WhatsApp üzerinden mesajlaştığınız kişiler ile canlı konum takibi yapabilirsiniz. Bu özelliği kullanmak için ataç simgesine dokunduktan sonra “Konum” sekmesine tıklayın. Ardından “mevcut konumu paylaş” satırına tıklayın ve açılan sekmede konumunuzu ne kadar süre ile paylaşacağınızı seçin.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı