Mobil

Bir Turnuva da NBA 2K20 Oyunundan

Büyük turnuva için gelecek haftadan itibaren başvurular alınacak.

ESpor furyası esmeye devam ediyor. Hemen hemen tüm branşlarda oyunlar için turnuvaların düzenlenmesi kararı alan Uluslar arası ESpor federasyonu, 2019 yılı bitmeden yeni bir turnuvanın hazırlıklarına başladı. Teknogaste ekibi olarak bu yeni turnuva ile ilgili kulislere düşen gelişmeleri sizinle paylaşmak istedik.

PES, Clash of Clans, PUBG ve Herathstone gibi onlarca oyun için ESpor müsabakaları düzenlenmiş ve düzenlenmeye devam ediyor. Ama Basketbol tutkunları da beklentilerini ESpor yöneticilerine duyurmak adına yüzbinlerce mail göndererek, Basketbol için de turnuvaların yapılmasını istiyor. Bu bağlamda, kulislere harika bir haber düştü ve bunu ilk olarak sizlerle paylaşmak istedik. İşte ayrıntılar…

NBA 2K20 İçin Geri Sayım Başladı

Global Championship adı altında bu yılın sonlarına doğru ve belki de 2020’nin hemen başlarında bir sürpriz yapılacağı duyurulmuştu. Çoğu kimse LOL veya Knight Online gibi oyunlar için yeni müsabakalar düzenleneceğini düşünürken, aldığımız net bilgiler, bunun NBA 2K20 için yapılan hazırlıklar olduğunu gösterdi.

National Basketball Players Association (NBPA) ve National Basketball Association (NBA) gibi federasyonlar ile birlikte hareket eden 2K yönetimi, ESpor başvurusuna olumlu yaklaştı ve yeni turnuva için tüm imkanları sağlayacağını duyurdu. 2K ve ESL’nin sponsorluğunda gerçekleşcek bu büyük yarışta ise katılımcılardan önümüzdeki haftadan itibaren kayıtlarını yapmaları ve başvuru ücretlerini ödemeleri beklenecek. Aynı zamanda davetiye almaya hak kazananlara da davetiyeleri önümüzdeki günlerde gönderilecek.

Los Angeles’ta Düzenlenecek ve Maç Başı Ödül Verilecek

Los Angeles’ta düzenlenmesi kararlaştırılan ve mücadele boyunca kazananlara ödül verilmesi beklenen bu turnuvada, 15 maçın hepsini kazanan ise toplamda 225 bin ABD doları kazanacak. Bu da yaklaşık 1 milyon 300 bin TL anlamına geliyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı