Oyun

Capcom Yeni Bir Resident Evil Oyunu Sunmaya Hazırlanıyor

Capcom tarafından yayımlanan seni haber yeni resisdent evil oyununu doğrular niteliğinde.

Capcom, 9 Eylül‘de Tokyo Game Show öncesinde Project Resistance adlı yeni bir Resident Evil projesini ortaya çıkarmaya hazırlanıyor. Oyunun, Capcom’un Project Resistance web sitesine göre, PlayStation 4, Windows PC ve Xbox One‘da yer alması bekleniyor.

Fragman, Capcom YouTube sayfasında 9 Eylül’de 18:00’de gösterilecektir. Tokyo Game Show’a katılanlar, 12 Eylül – 15 Eylül tarihleri ​​arasında düzenlenen gösteri sırasında Capcom standında oyunu izleyebilecek ve ilk kez deneyebileceklerdir.

Capcom Project Resistance web sitesinde yazdığı kadarıyla yeni Resident Evil oyununu oynama fırsatı, fuarda sadece önceden kayıt yaptırma yoluyla ve Japon vatandaşları için sunulacaktır. Oyuna ait görüntüler uzun bir süreden beri çevrimiçi olarak sızdırılmış olsa da, projeyle ilgili bilgiler sınırlıdır.

Yeni Resident Evil Oyununun Özellikleri

Project Resistance‘ın Resident Evil ünvanına sahip olduğunu güvenli bir şekilde varsayabilsek de, tam olarak ne tür bir oyun olacağı belli değil. Resident Evil 3 Remake veya Resident Evil 8‘i ilk kez eyleme dökülmüş olarak görmeyi umanlar, Project Resistance’ın yaklaşmakta olan YouTube fragmanı aracılığıyla sızan ekran görüntülerinde çok oyuncunun kilit rol oynadığını şiddetle vurguluyor.

Sızan görüntülerde, görünmeyen bir tehditle mücadele etmek için birlikte çalışıyor gibi görünen birden fazla bilinmeyen karakteri açıkça görebiliyoruz. Bu görüntüler tek başına Project Resistance’ın çok oyunculu bir oyun olduğunu varsaymak için yeterli olmazdı, ancak Twitter’da oyunun 4 oyunculuolduğuna dair çok sayıda iddia bulunmakta.  

PlayStation 2 için yeni çıkmış olan Resident Evil Outbreak, kahramanların birlikte çalıştığı ve farklı beceri ve yeteneklerini canlandırmak için kullandığı, çok oyunculu bir online hayatta kalma oyunu oldu. O dönemde çok oyunculu online oyun fikri birçok kişi tarafından tutulmuştu ancak zamanın teknolojik kısıtları çok oyunculu oyunların bu açıdan başarılı olmasına pek izin vermemişti.

https://www.youtube.com/watch?v=hNooq8OIVGw

Resident Evil meraklıları, Project Resistance’ın PlayStation 2 için 2003’te piyasaya sürülen çevrimiçi bir hayatta kalma korku oyunu olan Resident Evil Outbreak’e benzer olduğunu umuyor. Bununla birlikte, Project Resistance oyunla ilgili henüz hiçbir ayrıntıyı onaylamış değil.

Konsollar için online işlevselliğin PS2’den bu yana çok yol kat ettiği göz önüne alındığında Capcom’un çok oyunculu oyun serisini yeniden canlandırmaya karar vermiş olması muhtemeldir.

Konuya ilişkin Resident Evil oyunu ile detaylı bilgilere erişmek için  burada bulunan bağlantıyı izleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı