Bilim ve Teknoloji

Çocuğunuz İçin Seçebileceğiniz Geleceğin Mesleği: IoT

IoT hakkındaki bazı detayları bu yazımızda sizler için derledik...

Eğer çocuğunuzun, geleceğin mesleğinde çalışmasını ve hem maddi hem de prestij anlamında önemli kazanımlar elde etmesini istiyorsanız, popüler meslekleri bir kenara bırakıp, yepyeni mesleklere yönelmelerini sağlayabilirsiniz. Ülkemiz gibi teknolojiyi hep geriden takip eden ve terkedilmiş teknolojileri hep en son bırakan bir ülkede yaşıyorsanız, girişimcilik ruhunuz her zaman sizi daha ön plana çıkaracak harika bir artınız olacaktır. Girişimciliğinizi ispat edebileceğiniz harika bir teknolojiyi sizlere tanıtmak ve siz ya da çocuklarınız için geleceğin mesleği olarak tanımlayabileceğimiz IoT’ye yönlendirmek için bu yazıyı kaleme aldık. Teknogaste ailesi olarak sizin için bu teknolojiyi ve geleceğini tartışmak istedik. İşte geleceğin mesleği IoT…

IoT Nedir? Ne İfade Ediyor?

İnsanlığın varlığından beri imkanlar dahilinde teknoloji sürekli olarak gelişmektedir. Buna ayak uyduran kişiler ve ülkeler her zaman her anlamda daha büyük kazanımlar elde eder ve ekonomik olarak güçlü bir noktaya gelir. Klasik bu cümleleri bir kenara bırakmak gerekirse; İoT teknolojisi bu bağlamda, geleceğin teknolojisi ve buna ayak uyduranlar gerçekten de geleceğe yön vereceklerdir. Bunu biz söylemiyoruz. En prestijli üniversite ve sanayi kuruluşlarının en iyi bilim ve teknoloji insanları söylüyor. Ve elbette biz de teknogaste ailesi olarak onlara katılıyoruz. Neden mi? Buyurun bu teknolojiye daha yakından bakalım!

IoT, Internet of Things, ya da bilinen adı ile nesnelerin interneti. Bu kavram, kulağa çok eski bir kavram olarak gelebilir. Ama hayır! Birkaç yıldır hayatımıza giren bu teknoloji, aklınıza gelebilecek hemen hemen herşeyin, internete bağlı olması anlamına geliyor. Buzdolabınız, çamaşır makineniz, televizyonunuz, arabanız, kapı kolunuz, yatağınız, çantanız, camınız, perdeniz ve kısacası aklınıza gelebilecek herşeyin internete bağlı olduğunu bir düşünün.

Gelecek 10 yılda bunların birçoğu biz istesek de istemesek de internet ile kontrol edilebilecek. Ve IoT ise tam da burada devreye giriyor. Çünkü IoT, bunların hepsinin eş zamanlı olarak birbiri ile ilişkilendirmesini sağlıyor. Bir nevi, kan akışının sağlandığı tüm organların birbiri ile eşgüdümsel olarak hareket etmesi gibi. Size tavsiyemiz, çocuklarınızı bu alana yönlendirin!

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı