Mobil

Counterpoint En Hızlı Büyüyen Akıllı Telefon Markasını Açıkladı

Realme dünyanın en hızlı büyüyen akıllı telefon markalarından biri oldu.

Akıllı telefonlar, şu an için teknoloji dünyasının en çok ilgi gören cihazları arasında yer alıyor. Bu alana ilgi o kadar fazla ki akıllı telefon pazarının payı da her geçen gün biraz daha artış gösteriyor. Özellikle son birkaç yılda bu konuda çok hızlı bir yükseliş olduğunu da söylemek gerekiyor. Sürekli olarak yeni modellerin satışa çıktığı akıllı telefon pazarında, markaların konumu da ve sektörde bulunduğu yer de sıklıkla değişiyor. Counterpoint firması tarafından yapılan son araştırma ise en hızlı büyüyen akıllı telefon markasını ortaya çıkardı.

Realme İlk Sırayı Aldı

Bu senenin verilerini değerlendiren Counterpoint, yaptığı açıklamada en hızlı büyüyen akıllı telefon firmasının Realme olduğunu açıkladı.

İlk etapta Çin genelinde satışlarına başlayan ancak şu sıralar Rusya ve Hindistan başta olmak üzere tüm dünyaya açılan Realme, ilk sırada. Firmanın 2019 yılının ilk çeyreğinde 10 milyon akıllı telefon satışı yapmayı başardığı da yine açıklanan bilgiler arasında.

Realme

Çin’de zaten bilinen bir marka olmasına karşın, markanın son dönemde bu kadar popüler olmasının ana nedeni ise Avrupa pazarına açılmış olması. Yavaş yavaş markayı diğer ülkeler de tanımaya başladı. Yeni akıllı telefonlarında kullandığı tasarımlarda da dikkat çeken Realme, şimdiden belli bir seviyeye ulaşmış durumda.

Böyle devam ederse çok kısa bir süre içerisinde Realme en çok satan akıllı telefon markalarından biri olacak gibi duruyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı