Mobil

Cyberpunk ve The Witcher’in Yeni Oyunlarının Geleceği Açıklandı

Cyberpunk ve The Witcher’in Yeni Oyunlarının Geleceği Açıklandı

Dünyaca ünlü oyunların yapımcısı CD Projekt firması, Cyberpuck 2077 ve The Witcher gibi yeni bir iş modeli üzerinde çalıştıklarını ve bu kapsamda oyun serilerinin devamı niteliğinde yeni oyunlar çıkaracaklarına dair ipuçları verdi.

Cyberpunk 2077 ile The Witcher Oyunu Devamı mı Geliyor?

Bir orta çağ serüveninin müthiş bir dille Leh yazar Andrezej Sapkowski tarafından kitaplaştırılmıştı. Sonrasında ise CD Projekt oyun şirketi tarafından oyun formatına aktarıldığı efsane The Witcher, oldukça popüler olmuştu.

Şirketin yeni projelerinden olan Cyberpunk 2077 oyunu, bu projesiyle de oyuncuları heyecanlandırmaya başladı. Oyunun çıkış tarihi her ne kadar 16 Nisan ileri bir tarih olsa da, şirketin önceki efsanevi oyununun oyuncuların gönlünü fethetmesi, yeni bir heyecan yarattı. Gelecek dünya temasının işleneceği oyun, aksiyonun sınırsız boyutunu oyuncularla buluşturacak özelliklerle geliyor.

The Witcher ve Cyberpunk 2077 aynı anda yürüyecek

Şirketten gelen açıklama da, Cyberpunk 2077 ile ilgili çalışmalar sorunsuzca devam ederken, The Witcher oyunlarının da yeni serileri çıkacak. İki farklı iş modelini birlikte yürüteceğini duyuran CS Projekt, The Witcher’in geliştirilmesine de büyük önem veriyor.

Finansal istikrarını da güçlendirme hedefinde olan CD Projekt, iki oyun üzerinde çalışarak başarısını perçinlemeyi hedefliyor. Zira şirketin 2019 yılının ilk yarısında, %26 gelir artışı yaşadığı biliniyor.

The Witcher 3 oyununun satışlarında yaşanan artışın şirketin geçen yılın ilk yarısına göre, şirketin kar oranını %26 artırdığı görülüyor. Ki oyunun bu kadar popüler olmasına etki eden faktörlerden birisi de, hiç şüphesiz ki Netflix tarafından oyun serisinin bir diziye uyarlanması oldu. Bu sayede oyun dünya genelinde daha bilinir hale gelirken, satışlarını da fazlasıyla artırmayı başarmış oldu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı