Oyun

Destiny 2’ye Fortnite Benzeri Yeni Sezon Sistemi

Oyunun yapımcısı olan Bungie şirketi tarafından yapılan açıklama da, Desyiny 2’ye Fortnite benzeri yeni sezon sistemi getirileceği açıklandı.

Oyuna yeni sezon sistemi olarak, tıpkı Fortnite’a da olduğu gibi, “Savaş biletleri” getirilmesi planlanıyor.

Destiny 2’ye Fortnite Benzeri Yeni Sezon Sistemi Gelecek

Destiny 2’ye Fortnite Benzeri Yeni Sezon Sistemi Gelecek

Yeni sezon sisteminin gelmesiyle birlikte oyun içeriklerinin ilk yıldaki kısmının 10 Eylül 2019 tarihinden itibaren, oyunculara ücretsiz bir şekilde sunulacağı da gelen oyun haberleri arasında yer alıyor.

Bungie şirketi oyun içerisine entegre ettiği yeni olan içerikleri, satmak adına bir takım arayışlara yönelmişti. Bu arayışlar neticesinde oyun içinde satış yapmak için, Fortnite benzeri bir yöntem geliştirdi. Oyunun üçüncü yılında yeni sezon için gelecek sistem, yakın zaman önce oyun severlerle paylaşıldı. 10 dolarlık sezon biletlerini satışa sunarak oyunda bulunan yeni silahlara ve özel ekipmanlara oyuncuların, daha rahat ulaşması sağlanacak.

Her ne kadar firma yeni sistem ile kazanç elde etme çabasında olsa da, oyun için ücret ödemeyen kullanıcılarda oyun içerisinde farklı ekipmanlara sahip olmasının önünde bir engel bulunmuyor. Ücret ödemeden oyuna devam etmek mümkün iken, ücretsiz bir şekilde oynayarak bu ekipmanlara sahip olmak haliyle biraz daha uzun sürecek. Sezon bileti alanlar ise, özel ekipmanlar ve yeni silahlara çok daha kısa bir sürede sahip olabilecekler.

Bir yandan oyun deneyimine yönelik köklü değişikliklerde yapma çalışmasında olan geliştirici, her sezonda ücretsiz olarak Artifact erişimi sağlayabilecek. Sezon sona erdiğinde ise, oyun içerisinde yaşanan tüm gelişmelerin sıfırlanması oyuncular için üzücü bir handikap olarak öne çıkıyor.

Her gün eklenen oyun haberleri için, Türkiye’nin oyun bilgi ve haber portalı Kozmik Oda’yı takip etmeye devam edin.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı