Nintendo Çalışanları Greve Hazırlanıyor!

Dünya’nın en büyük oyun konsolu üreticilerinden ve aynı zamanda son yılların yükselen oyun geliştiricilerinden Nintendo içerisinde meydana gelen geçtiğimiz yıl ki büyük deprem yerini küçük çaplı sarsıntılara bırakmış durumda.

 Ama bu bile Tokyo piyasalarına ciddi zarar verecek etkiler. Öyle ki, Kyoto merkezli Nintendo şirketinden gelen bu haber üzerine Tokyo piyasası %1.9’un üzerinde bir azalış kaydetti. Peki, neden bu grev ve çalışanlar ne istiyor? Ellerinde başta Donkey Kong ve Pokemon Sleep gibi yeni oyunları bulunan Nintendo’nun bu durumu hali hazırdaki oyunları ve çıkış tarihlerini etkileyecek mi? İşte detaylar…

Nintendo Çalışanlarının Ana Problemi Dragalia Lost Oyununda

Dragalia Lost, son zamanların en çok oynanan oyunlarından ve hasılat olarak Nintendo oyunları asında ilk 5’te. Daha önce, çalışanlar, ACTRA sendikasına üye olmuş ve bu bağlamda sözleşme imzalayarak kazançlarını yasal anlamda güvenceye almışlardı. Ne yazık ki, sendikadaki yolsuzluklardan dolayı Nintendo’dan bu oyunu bu noktaya getirilmesindeki haklarından kaynaklı paralarını alamadılar ve bu yüzden patlak da burada meydana geldi.

Nintendo’dan Açıklama: Kınamalar, Para Cezaları, Askıya Alma veya Kalıcı Kovma Gündemimizde

Nintendo’dan üst düzey bir yetkiliden yapılan açıklamada, bu yönde eğilim gösteren ve haksız yere Nintendo’yu zarara sokan çalışanlar hakkında yasal prosedürler işlenecek. Bu bağlamda; Kınamalar, para cezaları, askıya alma veya kalıcı kovma gibi cezalar kapıda diyebiliriz. Çünkü, Nintendo, böyle bir anlaşmanın yapılmadığını ve bu yönde bir niyet sözünün verilmediğini iddia ediyor. Çalışanların bu durumu hangi boyuta taşıyacakları ve yeni oyunlara ne kadar etki edecekleri önümüzdeki günlerde netlik gösterecek. Pokemon oyunlarının bundan ne kadar etkileneceği ise en çok merak edilen konu. Önümüzdeki günlerde yeni ve sıcak haberler geldikçe sizlerle paylaşacağız.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı