Bilim ve Teknoloji

Dual WiFi Teknolojisi Ortaya Çıktı

Dual WiFi teknolojisi ortaya çıktı. Dual WiFi ile neler sunulacak? Sistemin işleyişi nasıl çalışacak?

Yavaş yavaş akıllı telefon devleri arasında yer almaya başlayan Oppo ve Vivo markaları özel teknolojiler üzerinde çalışmaya devam ediyor. Her iki marka tarafından sunulan sistemler bir hayli dikkat çekici. Son olarak Dual WiFi adı verilen yeni bir teknoloji için duyuru yapıldı. Çok daha kararlı bir internet bağlantısı sunulmasını sağlayacak olan yeni sistemin detaylarından söz edelim.

Adından da anlaşılacağı gibi Dual WiFi sistemiyle beraber aynı anda iki farklı kablosuz ağa bağlanmak mümkün. Telefonunuzu iki farklı ağa bağlayabiliyorsunuz ve ağlar arasında da geçiş yapılabiliyor. Vivo bunun için daha kararlı bir sistem sunuyor.

Dual WiFi Teknolojisi

Vivo tarafından sunulan teknolojide telefon en iyi ağı değerlendiriyor. Hangi ağ değerli ve hangi ağın sinyal kalitesi daha yüksekse, telefonlar otomatik olarak bu ağa geçiş yapıyor ve bağlantı kalitesinin maksimum düzeyde tutulması sağlanıyor.

Dual WiFi

İki ağa birden bağlanılması, bağlantı hızının da maksimum düzeyde kalmasını sağlamakta. Telefonlar için çok daha kararlı bir hız sunulmasını sağlayacak olan Dual WiFi teknolojisinin hem Oppo hem de Vivo akıllı telefonlarında desteklendiğini belirtelim.

Her iki markanın da hangi modeller için bu teknolojiyi sunacağı ise kesin değil. Muhtemelen bundan sonra gelecek olan amiral gemisi akıllı telefon modellerinde Dual WiFi desteği mutlaka bulunacak. Tabii ki sistemin ne kadar geliştirileceği de tartışılır.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı