Dünya’nın En Büyük 2. Havacılık Fuarı Teknofest, İstanbul’da Start Alıyor

Dünya'nın en büyük havacılık fuarlarından biri olan Teknofest'e davetlisiniz...

Teknofest, Türk havacılık ve teknoloji fuarı olarak Dünya gündeminde kalmaya devam ediyor. Avrupa ve ABD’nin önde gelen saygın gazetelerinde hergün bu konuda yüzlerce yazı servis ediliyor. Bunun anlamı gayet açık. Türk mühendislerince geliştirilen ve güçlü adımlarla ilerleyen teknolojik ürünleri, artık dünya pazarında önemli bir güç. Özellikle savunma sanayisinde Aselsan, Bayraktar ve Havelsan öncülüğünde geliştirilen birçok yerli ve milli araç ve gerecin bu fuarda sergilenmesi, dikkatlerin bu festivale yoğunlaşmasını sağlıyor.

Özellikle geçtiğimiz günlerde ABD Ticaret Bakanı Wilbur Ross ve Türkiye Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın 100 milyar dolarlık hedeflenen ticaret hacmine ulaşmada, bu teknolojik araçların ihracattaki payı arttırmak amacı ile kullanılacağı beklentisi, ilgiyi arttırmış durumda.

Teknofest Teknoloji Fuarı
Teknofest Teknoloji Fuarı

Dünya’nın En Büyük Havacılık Furlarından

Teknofest, sadece teknolojik ürünlerin sergilendiği fuar değil. Aynı zamanda dünyanın en büyük havacılık fuarı olan Paris Havacılık Fuarı’ndan sonra ikinci sırada yer alıyor. Bu da onun, geri kalan tüm ülkeler tarafından takip edilen bir fuar olmasını sağlıyor. Bu havacılık fuarında, aralarında Aselsan, Tubitak, Havelsan, Tai ve Bayraktar gibi savunma ve teknoloji şirketlerinin de bulunması son derece önemli. Hürkuş, Atak, SOM füzeleri, yerli muharip savaş uçağı TF-X, Porsukve daha birçok aracın bu fuarda sergilenmesi bekleniyor.

Fuara İlgi Büyük, Milyonlarca Turist Akın Edecek

Yerli ve yabancı milyonlarca kişinin 17-22 Eylül arasında gerçekleşecek olan bu festivale katılması bekleniyor. Birçok onur konuğunun da katılması beklenen fuara ilgi şimdiden büyük. Fuar alanına katılım ise ücretsiz olacak. Aynı zamanda İstanbul’un birçok noktasında ücretsiz olarak bu alana ulaşım desteği sağlanacak. Bu mükemmel festivale sizin de vaktiniz ve imkanınız varsa, teknogaste ailesi olarak katılmanızı ve teknolojik gelişmeleri yerinde görmenizi tavsiye ederiz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı