eBay’ın CEO’su Neden İstifa Etti?

e-Ticaret denince akla gelen en büyük şirketlerden olan eBay’da sancılı günler devam ediyor. Daha önce sansasyonel bir çok haberle gündeme gelen eBAY’da çatlaklar devam ediyor. Son haber ise şirketin CEO’sunun görevi bıraktığı yönünde. eBay’ın CEO’su ve İcra Kurulu Başkanı pozisyonunda bulunan Devin Wenig ile yollar resmen ayrıldı. Bundan sonra ise yönetim kurulu toplantılarına ve bir sonraki CEO seçimine kadar, şirketin CFO’su Scott Schenkel atandı. Mali İşler Müdürü Scott Schenkel’in 10 yıldır e-Bay bünyesinde çalışması ve işin içinde yer alması, bu dönüşümü sekteye uğramayacak gibi görünüyor.

Scott Schenkel İş Başında

Aslında henüz Devin Wenig CEO olmadan önce de adı bu unvan için çokça konuşuluyordu Scott Schenkel’in. Ama söz konusu dönemde bazı ailevi problemlerden dolayı kendisi bu görevi istememişti.

Bundan dolayı bugün bu görevin tekrar verilmesi, onu bir anlamda birkaç yıl önceki asli görevine tevdi edilmesini sağlamış oldu. eBay Yönetim Kurulu Başkanı, Thomas Tierney’in Scott Schenkel’e güveni ise tam. Ona göre Scott Schenkel her anlamda bu görevi çoktan hak etmiş ve şirketin tüm dinamiklerini ve sırlarını biliyor. Bu yüzden ona bu görevin en azından bir sonraki toplantıya kadar verilmesi kararlaştırılmış durumda.

Daha Önce Gitti Gidiyor’u Almıştı

Bildiğiniz gibi eBay, Türkiye’de de önemli ticari operasyonlarını sürdürüyor. Daha önce 2011 yılında Gittigidiyor’u bünyesine katarak e-ticaret alanında önemli bir giriş yapan şirket, irili ufaklı birkaç e-ticaret şirketini daha bünyesine katmıştı.

[affiliate_news id=”1170″]

33 milyar dolarlık dev piyasa değeri ile daha da büyümenin yollarını arayan eBay yönetimi, daha önce İran operasyonlarını ve Güney Amerika yatırımlarını arttırma kararı alsa da; ABD’nin siyasi seçimlerinden dolayı bu yönde bir ciddi adım atamamıştı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı