Haberler

Elektrikli Araba Üreticisi Tesla, Yeni Model S’i Kullanıcılara Duyurdu

Tesla firması geçtiğimiz aylarda bir rekor kırdı. Laguna Seca isimli yarış pistinde kırılan rekor sayesinde Tesla firması, “yarış pistinde dört kapılı bir otomobile ait en hızlı turu atan otomobil” rekoruna sahip oldu.

Elektrikli Araba Üreticisi Tesla, Yeni Model S’i Kullanıcılara Duyurdu

Tesla, geçtiğimiz aylarda Laguna Seca pistinde yaptığı rekor denemesinde bir rekor kırmıştı. Bu rekoru kırmak için Model S isimli aracına plaid motoru ve yeni şasi ekleyen Tesla firması, bu özelliklerin yeni çıkacak olan Model S’lere de geleceğini duyurdu. Bu sayede yeni çıkacak olan Model S’ler büyük bir gelişim göstermiş olacak.

Tesla önemli elektrikli araba üreticilerinden birisidir. Özellikle son yıllarda fosil yakıtlı arabaların dünyaya verdiği zararı anlatarak elektrikli araba kullanımı arttırmak isteyen Tesla firması geçtiğimiz aylarda bir rekor kırdı. Laguna Seca isimli yarış pistinde kırılan rekor sayesinde Tesla firması, “yarış pistinde dört kapılı bir otomobile ait en hızlı turu atan otomobil” rekoruna sahip oldu. Bu rekor resmi bir etkinlikte kırılmadığı için yeni bir pist rekoru olmasa da, bu etkileyici performansa sahip motor ve şasi prototipi müşterilerin satın alacakları yeni Tesla S modellerinde de yer alacak.

Elon Musk konu hakkında açıklama yaptı

Firmadan yeni çıkacak model S hakkında detaylı bir açıklama yapılmadı, hatta arabaya eklenecek motorların ve şasinin ne olacağı hakkında bile açıklama yapılmadı. Bir süre sonra ise Tesla firmasının CEO’su ve kurucusu olan Elon Musk, yaptığı açıklamada firmanın rekor kırdığı aracının içerisinde yer alan Motorun Model S, Model X ve yeni Roadster isimli modellerinde kullanılacağını duyurdu. Plaid motorların yaklaşık bir yıl içerisinde modellerine ekleneceğini açıklayan Musk, yeni çıkacak modellerin fiyatlarının Tesla’nın şuan ki araçlarından yüksek fiyata satılacağını fakat rakip firmalardan çok daha uygun fiyata satışa çıkacağını söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Araç çubuğuna atla