Haberler

Elon Musk’ın Korsanlar Tarafından Sızdırılan E-Postası Merak Edilen Sorunun Cevabı Oldu

Elektrikli ve akıllı araçlar üreten Tesla firmasının yönetim kurulu başkanı olan Elos Musk’ın E-postası internete sızdırıldı

Elektrikli ve akıllı araçlar üreten Tesla firmasının yönetim kurulu başkanı olan Elos Musk’ın E-postası internete sızdırıldı. Bu sızdırılmadan sonra medyadan sık sık yöneltilen “satış oranları” ile alakalı sorularında cevabı ortaya çıkmış oldu. Amerika merkezli firma içinde bulunduğumuz dönem bitmeden 100.000 akıllı ve elektrikli araç teslim edecek.

Elos Musk’ın Korsanlar Tarafından Sızdırılan E-Postası Merak Edilen Sorunun Cevabı Oldu
Elos Musk’ın Korsanlar Tarafından Sızdırılan E-Postası Merak Edilen Sorunun Cevabı Oldu

Şirket İflasın Eşiğinden Kurtulmuşu

Eski dönemlerde Tesla Model 3’ün üretim aşamalarında yaşanan farklı sorunlar nedeni ile iflas edebileceği konuşulan Tesla şirketi günümüzde karanlık zamanları atlatmışa benziyor. Geçtiğimiz dönemlerde özellikle son birkaç ayda önemli bir satış oranı yakaladılar. Ayrıca satış performansının yanında üretim olarak da şirket kendi rekorlarını kırdı.

Amerika’da En Çok Talep Alan Elektrikli Otomobil

İçinde bulunduğumuz 2019 yılının ikinci çeyreğinde 95.200 adet akıllı ve elektrikli otomobil teslimi yapan Tesla bu sayı ile kendi rekorunu kırmıştı. Tesla, 2019’un ilk yarısında Amerika’da açık ara en iyi satış oranına sahip olan elektrikli otomobil markası oldu.

Nitekim Elon Musk’ın şirket çalışanlarına gönderdiği bir e-posta da, bunu kanıtlar türden. Electrek tarafından yayınlanan e-postada Musk, şirketin bu çeyrek bitmeden müşterilere 100.000 araç teslimatı gerçekleştireceğini söylüyor.


ilgili Yazı! Tesla marka araç sahibinin hapse girmesini engelledi


 

Ayrıca Elon Musk, şirket bünyesinde yer alan personellerine gönderdiği bir E-posta ila ilk kez 100 bin satış sayısını yakalayacaklarını belirtmişti. Mail’inde “İlk kez 100.000 araç teslimimizi gerçekleştirme şansına sahibiz” başlığını kullanan Elon bu olay için “Şirketimiz için inanılmaz heyecan verici bir dönüm noktası!” şeklinde bir tanımlama yapıyor.

Elon Musk, Tesla çalışanlarından bu başarıyı gerçekleştirmek için yüksek performans ile çalışmaları konusunda bir talepte bulunuyor. Yeni araç satın alan insanların araçlarını en hızlı şekilde teslim edilmesinin çok önemli olduğunu düşünen Musk, bu şekilde çalışılırsa marka değerlerinin ve tercih edilme oranlarının artacağını düşünüyor.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı