Haberler

EMUI 10 Tanıtım Tarihi Belli Oldu

EMUI 10 güncellemesi için beklenen açıklama geldi. EMUI 10 arayüzü ne zaman tanıtıma çıkacak? Yeni sürüm için merak edilenler neler?

Akıllı telefonlar için en iddialı firmalardan biri olan Huawei, son dönemde yaşanan olaylardan bir hayli etkilendi. Firmanın yeni akıllı telefon modellerinde Android işletim sistemini kullanamayacağının ortaya çıkması ve markanın kara listeye alınmasının ardından gözler bir kez daha Huawei markasına çevrilmişti. Şimdi ise EMUI 10 arayüzü gündemde.

Öyle ki bu arayüzün gündeme gelmesinin önemi büyük. Android işletim sistemini kullanmayacağı ve bundan sonraki akıllı telefonlarında da Android güncellemelerine yer vermeyeceği söylenen markanın, Android Q işletim sistemi üzerinden geliştirilen EMUI 10 arayüzünü tanıtıma çıkarması oldukça ilgiye karşılanacak bir konu.

EMUI 10 Ne Zaman Geliyor?

Yaşanan olaylardan sonra daha da çok merak edilmeye başlanan EMUI 10 arayüzü için tanıtım tarihi belli oldu. Android Q tabanlı bir arayüz olması nedeniyle çok önem verilen yazılımın, gelecek ay tanıtıma çıkacağı belirtildi. Elde edilen bilgilere göre EMUI 10 arayüzü, Huawei Geliştirici Konferansı 2019’da karşımıza çıkacak.

Etkinlik kapsamında markanın yeni işletim sisteminin de ortaya çıkması gibi bir durum söz konusu. En azından yeni işletim sisteminin beta sürümü benzeri bir sürümle karşımıza gelmesi bekleniyor.

EMUI 10

Bunun dışında lansman için verilen tarihin ise 9 Ağustos olduğunu ekleyelim. 9 Ağustos ile 11 Ağustos arasında düzenlenecek olan konferans kapsamında daha ne gibi sürprizlerin sunulacağını da merakla bekliyoruz.

Bunun için markanın resmi açıklamalarını beklemek gerekecek. Resmi açıklamalardan sonra konuya ilişkin net bilgileri paylaşabileceğiz.

Eğer Android kararı konusunda bir değişiklik yapılacak olursa, bu değişikliğin de yine konferans kapsamında yapılması beklentisi var. Yeni işletim sistemi için de yine etkinliği beklemek gerekecek.   

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı