En Kötü Oyuncular Kimlerdir?

Oyun oynayanlar kendi aralarında kendilerine oyuncu olarak hitap ederler. Bizde bu geleneği bozmamak için en kötü oyuncular kimlerdir başlığı uygun görerek, En kötü oyuncuları birkaç kategori altında inceleyerek şu şekilde kategorilere ayırabiliriz;

1-) Kendini Her Zaman En İyisi Zannedenler

Bu oyuncu grubu her zaman her oyunda kendilerini diğerlerinden üstün görmektedirler. Aslında kendine güvenmek her zaman iyi bir şeydir. Ama bu grup bunu yüksek egoya çevirmeyi başarmıştır. Herhangi bir galibiyette kendini öne çıkarırlarken; herhangi bir mağlubiyette ise bozgunun takım arkadaşları yüzünden alındığını savunurlar. Takım arkadaşlarına, ”senin yüzünden”, ”sizin suçunuz” veya ”sayemde” ”ben olmasam” gibi lafları her fırsatta söylerler. Rakipleri kazandığı zaman ise bunu hep şansa bağlarlar.

2-) Küfürbazlar, Moral Bozucu Biçimde Konuşanlar

Bu oyuncu grubunda ise, takım arkadaşlarına sürekli kötü biçimde laflar kullanan, onların moralini bozan kişiler yer alır. Online oyunlarda oyuncular bu tip kişilere ”flamer” adını takmışlardır. Bunlar kendi hatasında veya takım arkadaşlarının hatasında hemen küfre, aşağılayıcı laflara veya alay edici söylemlere başvurmaktadırlar. Bu ise hem kendilerinin hem de takım arkadaşlarının moralini ve oyun şevkini düşürmektedir.

3-) Çok Kısa Zamanda Pes Edenler, Şevki Kırılanlar, Umudunu Yitirenler

Bu grupta ise herhangi bir geri düşmede, küçük bir hata yapmada veya belirttiğim ”flamer”lardan bir laf işitmede hemen oyundan soğuyanlar, cayanlar ve pes edenler yer alıyor. Hızlı pes edenler hiçbir zaman oyun kazanamazlar. Hiçbir zaman mağlup durumdan geri gelip oyun kazanmanın hazzını yaşayamazlar.

[affiliate_news id=”1716″]

4-) Fazla Agresif ve Hırslı Olanlar

Aslında her oyunda biraz agresiflik iyidir. Çünkü agresiflik insanda hırs duygusunu uyandırır. Ama fazla agresiflik demek fazla hırs demektir. Fazla hırs ise ne bilgisayar oyunlarında, ne futbol ve basketbol gibi sporlarda ne de diğer oyunlarda bir fayda sağlamaz. Oyuncuyu bencilleştirir. Rakibe oyun kaybettirmek, zarar vermek isterken; kendisine veya takım arkadaşlarına zarar veremeye başlar. Oyun kaybetmekte ise büyük rol oynayabilir.

Bu kategori altında incelediğim oyuncular her zaman en kötü oyunculardır. Tek kişilik oyunlarda kendilerine zarar verirler. Takım

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı