Haberlerİnternet

Facebook, Çöp Çatan Uygulaması Tinder’a Rakip Mi Oluyor?

Facebook Daiting, Eylül ayının başında ABD ve diğer 20 ülke için yayınlandı. Facebook Daiting ABD’nin yanında Asya, Güney Amerika bölgelerinde toplam 20 ülke için yayına alındı.

Facebook, Çöp Çatan Uygulaması Tinder’a Rakip Mi Oluyor?

Facebook sadece sosyal medya platformu olmaktan çıkalı uzun zaman oluyor. Çünkü şirket yaptığı iddialı girişimler ile sürekli kendinden söz ettirmeyi başarıyor. En son artırılmış gerçeklik, yapay zeka gibi alanlarda geniş çalışmalar yaptığını duyuran Facebook’un bunlar haricinde uzun zamandır Arkadaşlık uygulaması geliştirdiği biliniyordu. Tinder’a benzer bir şekilde çalışacak olan uygulama teknoloji severler tarafından merak ediliyor.

Facebook’un Tinder’a benzeyecek olan uygulamasının adı; Facebook Daiting

Facebook geliştiricileri tarafından 1 seneyi aşkın süredir geliştirilen Tinder benzeri arkadaşlık uygulamasının amacı diğer arkadaşlık uygulamaların rakip olmak. İnternet devi Facebook bu konuda çok iddialı bir şekilde piyasaya girmek istemekte.

İlginizi Çekebilir!  Facebook Kabul Etti! Herkesi Dinliyor yazısını okuyabilirsiniz…

Facebook Daiting 20 Ülke İçin Yayınlandı

Facebook Daiting, Eylül ayının başında ABD ve diğer 20 ülke için yayınlandı. Facebook Daiting ABD’nin yanında Asya, Güney Amerika bölgelerinde toplam 20 ülke için yayına alındı. Ülkemiz de ve Avrupa da 2020 yılında yayına alınması bekleniyor.

Facebook Dating Özellikleri
Facebook Dating Özellikleri

Facebook Dating Özellikleri

Facebook Daiting uygulamasının dikkat çekici özellikleri ise Facebook ve İnstagram profillerinizi kendi profilinize ekleyebiliyor olmanız. Bunun haricinde Screet Crush özelliği ile birlikte beğendiğiniz, konuşmak istediğiniz insanları kendi listenize ekleyebiliyorsunuz.

Uygulama sadece reşit olan insanlar için kullanıma sunulurken hikaye ve görsel içerik yayınlanmasına izin veriliyor.
Uygulama genel olarak aynı hobilere sahip, aynı bölgede yaşayan insanları birbiriyle buluşturmak üzerine kurulu. Yani yapay zeka size uyumlu insanları karşınıza çıkartmak için çalışıyor ve bunu Facebook, Instagram gibi platformlarda beğendiğiniz paylaşımlar üzerinden yapabileceği düşünülüyor.

Facebook’un önceliği kullanıcıların güvenliği ve eşleştirmeleri güvenli bir şekilde yapabilmek için geliştirme ekibi aktif olarak çalışıyor bunun amacı kullanıcıları kötü olaylardan korumak. Bunun için uygulama kişilerin konumlarını ve buluşma noktalarını sadece güvenilir insanlarla paylaşmasını sağlayacak.
Facebook Daiting, Ülkemizde ne zaman yayınlanacak bu konuda resmi bir açıklama yapılmadı.

Diğer internet haberlerini görüntülemek için ilgili kategoriye gitmenizi öneriyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı