Facebook Haberler Sekmesi Geliyor

Facebook Haberler sekmesi için yeni gelişmeler var. Facebook Haberler ne zaman yayınlanacak?

Bir türlü veri güvenliği konusunda tam anlamıyla kendisini açıklayamayan Facebook, şu sıralar sanal para birimi Libra ile alakalı sorunlar da yaşamaya başladı. Tüm bu sorunlara karşın hala en büyük sosyal medya platformu konumunda olan Facebook için belli başlı yenilenme çalışmaları da gündeme gelmiyor değil.

Son olarak Facebook haberler sekmesi adı verilen yeni bir sekme ortaya çıktı. Uygulamaya ekleneceği açıklanan bu sekmenin, genel olarak kullanımı değiştirdiğini görmek mümkün olacak. Facebook’un da önemli bir proje olarak gördüğü haberler sekmesinin ne zaman geleceğine ilişkin bazı bilgiler de ortaya çıkmış durumda.

Facebook Haberler Bu Ay Gelebilir

Bir yandan yalan haberlerin önüne geçmek isteyen bir yandan da haberler bölümüne bir düzen getirmek isteyen Facebook, bunu sağlamak adına haberler bölümünü tek bir sekme altında toplayacak.

Facebook Haberler

Tıpkı Google Haberler bölümünde olduğu gibi güvenilir kaynaklardan alınan haberlerin gösterildiği ve sadece doğru haberlere yer verildiği özel bir sekme sunulacak. Özel olarak sunulacak olan haberler sekmesinin anasayfaya eklendiğini göreceğiz.

Tüm bu özellikleri ile fark yaratması ve doğru haberin sunulmasını sağlayacağını düşündüğümüz Facebook haberler bölümünün, bu ay içerisinde yayınlandığını görmek mümkün olacak. Ay bitmeden gelecek olan güncelleme sonrasında sekme değişecek. Güncellemenin kullanıcılar tarafından nasıl karşılanacağı konusunda ise yorumları beklemek gerekiyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı