Facebook İstasyon’un Yeni Adresi İstanbul

Facebook İstasyon'un Yeni Adresi İstanbul oldu ve bundan sonra atılacak adımlar netlik kazandı.

Türkiye’nin %90’ından fazlası en az bir mobil cihaz kullanmakta ve %60’ından fazlası en az bir sosyal medya takibi yapmaktadır. Hal böyle olunca ve Facebook’un 45 milyon kullanıcısının Türkiye’de olması da eklenince, Facebook’tan dev bir hamle geldi. Buna göre, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Habitat Derneği ile birlikte 3’lü bir mekanizma kuruldu. Bu mekanizmaya göre, Facebook, Türkiye’de güçlü sosyal alt yapı ve dijitalleşme adımları atacak. Bir yönü ile Amerika San Fransisco’da ki Silicon Vadisini andıracak bu yeni İstasyonda, bilim ve teknoloji adına her yönde adımlar ortaklaşa atılacak.

Yeni Facebook İstasyonu İstanbul’da Kurulacak

Türkiye’nin birkaç ilinde de şubeleri olacak bu yeni istasyonda, dijitalleşme ve bilim üretme adına birçok adım atılacak. Bunlar kısa süreli ve orta-uzun vadeli planlamalara göre şekillenecek. Gaziantep, Konya, Kayseri, Diyarbakır, Denizli, İzmir ve Ankara gibi şehirlerde şubeleri olacak bu istasyonda binlerce genç girişimci ve yetenek de istihdam imkanı yakalayacak. Bilişim, mobil cihazlar, bilgisayar ve akıllı teknoloji, giyilebilir teknoloji ve dijital marketing gibi alanlara yoğunlaşılacak olan bu İstasyon, güçlü veri akışı ile desteklenecek ve milyonlarca mobil aygıt ile teknoloji severe hitap edecek.

Facebook gibi güçlü bir aktör ile birlikte hareket etmenin çok büyük bir avantaj olduğunu belirten TOBB başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, “Bilişim ve teknoloji alt yapımız ve Facebook’un güçlü mühendislik girişimleri ile birlikte, ülkemizdeki bilişim ve teknolojik eğitimdeki eksiklikleri ortadan kaldıracak ve büyük teknoloji firmalarının bir benzerini burada inşa edeceğiz” dedi. Bu yönde güçlü iradenin ortaya konması, önümüzdeki günlerde meyvesini verecek ve yetenek avcılarının katılımı sağlanacak.

Teknik destek ve maddi imkanları sonuna kadar zorlayacaklarını ifade eden Hisarcıklıoğlu, bu mekanizma sayesinde ülkemizdeki teknoloji ve bilim açığı da büyük ölçüde kapanacak ve 5. Nesil veri akışına adaptasyon sürecinin hız kazanacağı yönünde vurgulamalar yaptı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı