İnternet

Facebook Libra için Tehlike Çanları Çalmaya Başladı

Sahte Facebook Libra için yeni tehlikeler ortaya çıkmaya başladı. Sosyal medya devi bu konuda ne düşünüyor?

birimlerine ilginin arttığını gören Facebook, geçtiğimiz aylarda bu konuda en büyük yarımı yapmış ve kendi birimini duyurmuştu. Sosyal medya devinin sadece kendi para birimini duyurmakla kalmadığını gördük. Bunun yanında ile beraber bir de sanal cüzdan duyurusu yapılmıştı.

Sanal cüzdan kısmında herhangi bir sorun yaşanmadı ve kullanıcılar sanal cüzdan için denemelere geçmeye başladı ancak asıl sorun Facebook Libra sanal para biriminde.

Sahte Facebook Libra Reklamları Başladı

Facebook Libra açıklandığı zaman, sanal para biriminin hemen hayata geçmeyeceği, bir süre çalışmaların devam edeceği belirtilmişti. Sanal para biriminin 2020 yılında kullanılmaya başlayacağı açıklanmıştı.

Fakat dolandırıcılar elini çabuk tuttu. Çeşitli platformlarda Facebook Libra için reklamlar açılmaya başlandı. Sahte reklamlarla kullanıcıları yönlendirmeye çalışan dolandırıcılar, bir yandan da Facebook reklamlarını kullanmaya başladı.

Facebook Libra

Henüz hayata geçmemiş bir proje olsa da 2020 yılına kadar bu şekilde çok kullanıcının mağdur olması söz konusu olacak. Durumun farkında olan Facebook yetkilileri ise sorunun önüne geçebilmek adına yeni düzenlemeler yapmaya başladı.

Sahte Facebook Libra reklamlarının önüne geçmek için kullanılan sistemlerin neler olacağı bilinmiyor. Henüz sosyal medya devinin bu konuda yaptığı bir açıklamada bulunmuyor. Sosyal medya uygulamaları için önemli bir tehlike olarak gösterilebilecek olan sahte reklamların da bu şekilde önüne geçilmesi amaç ediniyor.

Etiketler

Turan YALI

Teknoloji alanında edindiğim bilgi ve araştırmalarla Teknogaste.com okuyucularının karşısındayım!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Araç çubuğuna atla