Haberlerİnternet

Facebook yeni bir rekor kırdı!

İnsanların akıllı telefonlarında en çok vakit geçirdiği uygulamaların başında şüphesiz Facebook ve Instagram gibi sosyal medya uygulamaları yer almaktadır. Bunlar dışında birçok sosyal medya uygulaması bulunsa da aralarında en çok indirilen uygulama Facebook oldu ve rekor kırmayı başardı. En popüler sosyal medya uygulamalarından biri olan Facebook Android’de 5 milyardan fazla indirilerek rakiplerini geri de bırakmayı başardı.
Her gün bir başka başarı yakalayan ve CEO’su Mark Zuckerberk olan şirketin işleri şu an için gayet iyi gitmekte. Bilindiği üzere Instagram ve Whatsapp gibi popüler uygulamarın da sahibi olan şirket bu uygulamaların popülerliği ile öne çıkıyor olsa da en çok başarıyı Facebook ile Google Play Store da 5 Milyardan fazla indirilerek yakaladı.

Android markette en çok indirilen uygulama oldu

Android cihazlar da zaten yüklenmiş bir şekilde sunulan Google uygulamaları doğal olarak indirme sayısında zirve de bulunmakta. Bu uygulamalar dışında başka bir uygulamanın 5 milyar gibi bir rakama ulaşması oldukça zor ve çok büyük bir başarı. 2014 yılında 1 milyar indirilen Facebook tam 5 yıl sonra bu başarıya ulaştı. 2014 yılında da 1 milyar indirilme büyük bir başarıydı çünkü yine Google uygulamaları dışında en çok indirilen uygulama Facebook olmuştu.
[affiliate_news id=”2620″]
Geçtiğimiz yıllar da anlaşma üzerine  Samsung ve Huawei gibi dev telefon markaların da Facebook ön yüklü olarak gelmişti. Şirketinin bu başarı üzerine diğer hedeflerinin ne olacağını zaman gösterecek…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı