Mobil

Galaxy S10 ve Note 10 Parmak İzi Güncellemesi Yayınlandı

Galaxy S10 ve Note 10 akıllı telefonları için güncelleme yayınlandı. Parmak izi sorunu çözülüyor.

Samsung’un amiral gemisi akıllı telefon modellerinden olan Galaxy S10 ve Note 10 akıllı telefonları için parmak izi konusunda bir güvenlik açığı ortaya çıkmıştı. Her iki modelde de bulunduğu iddia edilen sorun için açıklamalar yapılmış ve bu güvenlik açığı neticesinde kilit ekranının kolayca kırılabildiği belirtilmişti.

Ekran koruyucuları nedeniyle parmak izinin doğru bir şekilde alınamaması ve bunun neticesinde herhangi bir parmak iziyle telefon açılmasına neden olan hata, güvenlik konusunda ciddi derecede endişe vermişti. Fakat Samsung elini çabuk tuttu ve her iki akıllı telefon modeli için de güncelleme yayınladı.

Galaxy S10 ve Note 10 Güncelleme Aldı

Her iki cihaz için de güncellemeler yayınlanmaya başladı. Samsung tarafından verilen mesajlara baktığımız zaman da akıllı telefonların güncellenmesi gerektiği bildirimleri öne çıkıyor. Bunun dışında marka kullanıcılardan kayıtlı tüm parmak izi verilerini silmelerini ve güncelleme sonrasında yeniden tanımlamalarını istiyor.

Galaxy S10 ve Note 10

Parmak izi sensörü yeniden tanımlandığı zaman, Galaxy S10 ve Note 10 akıllı telefonlarında yaşanan sorun giderilmiş olacak. Şu an için güncellemenin bölge bölge sunulduğunu da ekleyelim.

Tüm cihazlar güncelleme sürecinin tamamlanmasının ardından yeni güvenlik yamalarını almış olacak ancak şimdilik her güncellemenin telefonun aynı anda güncelleme alamadığını da eklemiş olalım. Yeni bir güncelleme olup olmadığını telefonunuzdan kontrol edebilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı