İnternet

Google Görseller için Önemli Güncelleme Geldi

Google Görseller için yeni özellik geldi. Google Görseller güncellemesinde sunulan yenilikler neler? Sistemde neler değişti?

Google, sistemlerini sürekli olarak güncellemeye devam ediyor. Bir yandan mobil dünyada güncellemeler yapan Google, bir yandan ise internet yönünü ele almaya başladı. Son güncelleme ise ile ilgili. Bu kez görseller için site sahiplerini sevindirecek yeni bir gelişme söz konusu.

Yeni güncellemenin sonrasında gelen özellikler, Instagram’ın özelliklerine de benzerlik gösteriyor. Google Görseller için yapılan güncelleme sonrasında resimlerin hemen alt kısmında sitelerin ön izleme formlarının çıktığını görüyoruz. Dilerseniz sistem hakkında daha detaylı bilgiler verelim.

Google Görseller Yenilendi

Yapılan güncelleme sonrasında, kullanıcılar mobil üzerinden görsel araması yaptıkları zaman, görsellere tıklanması durumunda görsellerin hemen altında ön izleme birimi karşınıza çıkacak. Görsellerin hemen altında çıkacak olan ön izleme ise doğrudan site logosunu ve başlıklarını bulunduracağı gibi, sitenin ismini de bulunduracak,

Asıl dikkat çeken kısım ise kullanıcılara sunulacak olan yönlendirme olacak. Resimlere tıkladığımız zaman, resimlerin hemen altında ön izleme formunu göreceğiz ancak daha güzel olan kısım yönlendirme kısmı olacak.

Google Görseller

Siteye ulaşmak isteyen kullanıcıların yukarı doğru kaydırma yapması yeterli olacak. Tıpkı Instagram uygulamasında olduğu gibi sadece yukarı doğru kaydırma hareketinden yararlanmak yeterli olacak. Bu şekilde kullanıcılar istedikleri zaman siteye giriş yapabilecekler.

Çok daha hızlı ve bir o kadar da etkileyici olan yeni özelliğin şu an için belli başlı ülkelerde kullanılabilir olduğunu da ekleyelim. Ülkemiz için de gelmesini beklediğimiz güncellemenin kısa süre içerisinde dağıtımının bitmesi bekleniyor. Google Görseller için yapılan yenilik ülkemizde de yayınlandıktan sonra haberimizi güncelleyeceğiz.

Etiketler

Gökhan ÇAK

Teknoloji ve bilim alanında yaşanan gelişmeleri yakınen takip ederken Teknogaste.com için bir süredir aktif editörlük görevini yürütüyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Araç çubuğuna atla