İnternet

Google Haritalar için Yeni Bir Profil Güncellemesi Yayınlandı

Google Haritalar için profil düzenleme dönemi başladı. Android üzerinden Google Haritalar profil düzenlemesi yapabileceksiniz.

Dünyanın en çok kullanılan navigasyon uygulamaları arasında yer alan Google Haritalar, geçtiğimiz günlerde önemli bir sistem güncellemesi ile kullanıcıların karşısına çıktı. Uygulamaya gelen yeni güncellemeyle beraber kullanıcıların kendi profillerini kontrol etmelerine izin verildi. Artık kullanıcılar uygulama üzerinden profillerini tam anlamıyla düzenleyebilecekler. Bunun için sadece yeni güncellemenin yüklenmesi yeterli olacak.

Google Haritalar Profil Düzenleme Dönemi

Eski sistemde mobil uygulama üzerinden herhangi bir düzenleme yapamıyordunuz. Sadece genel profil ayarlarında birtakım değişiklikler yapılmasına izin veriliyordu. Sadece içerik katkısında bulunarak alınan yerel rehber puanlarının kullanılabildiğini görüyorduk. Rehber puanlarına ilişkin belli başlı düzenlemeler yapmak mümkündü.

Google Haritalar

Fakat güncelleme sonrasında doğrudan Android uygulama üzerinden profil bölümü tam olarak düzenlenebilir hale geldi. Sol kısma eklenen “Profil” sekmesi üzerinden fotoğraflarınızı düzenlemeniz, biyografi bilgilerinizi doldurmanız, adınızı ve içerik durumlarınızı düzenlemeniz mümkün. Bunun için herhangi bir ek araca gerek olmadığını da söylemek lazım. Sadece son güncellemelerin yüklü olduğuna emin olun.

Son olarak yeni özellikle beraber bulunduğunuz mekanları kimlerin görebileceğinizi de belirlemenin mümkün olduğu ekleyelim. Sadece bulunduğunuz meraklar değil, içerik katkısında bulunduğunuz mekanların da yine kimler tarafından görüntüleneceğine doğrudan siz karar vereceksiniz. Tüm bunları Google Haritalar Android sürümü üzerinden düzenlemek mümkün.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı