Google Play Pass geliyor!

Yenilikleriyle ünlü google play store mağazasına yeni özellik getiriyor. Detaylı yazımızda...

Birçok firmayı senelerdir sollayarak önde götüren Google, sürekli olarak kendini güncelliyor. Yenilikçi yapısı ile bilenen bu firma mobil uygulamaların yayınlandığı Google Play Store’de yeni bir özelliği yakın zamanda duyuracak. Uzun süredir dedikodu halinde yayılan Google Play Pass abonelik ile kullanıcılara hizmet verecek.

Google bu abonelik sistemi ile tıpkı IOS App Store marketteki gibi ücretli abonelik ile hizmet vermeyi amaçlıyor. Bu hizmeti kullanıcılarına ücretli uygulamalara erişim ve aylık olarak kullanma imkanı tanıyor. Ayrıca bu abonelik sistemi ile ücretli erişimin önünü açıyor.

Bir zaman önce, Google, Play Store’da yeni bir özellik getireceği konuşulmaya başlamış ve dedikodular halinde ortaya belli yazılar çıkmıştı. Bu dedikoduları sonlandırmak için Google resmi bir açıklama ile Google Play Pass hizmetini duyurdu. Şirket, sosyal medya hesapları üzerinden Play Pass hizmetinin çok yakında geleceğini haber verdi.

Bu haberlerin üzerine oyun firmaları da bu pastadan pay alma derdinde. Birçok oyun firması oyunculara mobil üzerinden erişim sağlayarak verilecek olan bu hizmetten kendide gelir etmenin peşinde. Kullanıcılarına aylık abonelik üzerinden oyunları satmayı planlayan firmalar bir süredir bu işin peşinde.

Peki ya fiyat olarak Google bir açıklamada bulundu mu derseniz, henüz bir açıklama yapılmasa da lansmana kadar sizlere bir fiyat elbette açıklayabiliriz. Hatta aylık servis bedelinin 4.99 dolar olacağı şimdiden konuşuluyor. Bu abonelik ile birçok oyuna ve uygulamaya erişebileceksiniz.

Ayrıca daha fazla doğru bilgi için lansman gününe kadar beklememiz gerektiğini unutmayalım. Peki sizce bu abonelik sistemi tutar mı?  Fiyatı konusunda indirim yapılsa alırmıydınız?

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı