GTA 6 Nasıl Bir Oyun Olacak Sorusuna Cevap Niteliğinde Bilgi Sızıntısı

Rockstar Games firmasından bahsedilince çocukluğumuzdan bu güne kadar bizleri hayretler içinde bırakan oyunlar aklımıza gelir ve bu oyunların başında ise GTA serisi gelecektir. Serinin son oyunu GTA 5 ile 2013 yılında tanıştık ve günümüze kadar popülerliğini kaybetmeyen bu oyun gözümüzde de eskimedi ve pek çok oyun sever tarafından hala oynanıyor.

Rockstar Games bu sefer haberimize GTA 6 ile konu oldu. Oyuncular tarafından sabırsızlıkla beklenen GTA 6 ile alakalı resmi bir açıklama yok ancak oyunla alakalı bir bilgi sızıntısı oldu ve bu bilgilerle hem oyun hakkında hem de çıkış tarihi hakkında fikir üretmemiz kolaylaştı

Oyun sektörünün en fazla sevilen oyun serilerinden Grand Theft Auto ‘nun yeni sürümü oyun severler tarafından merakla bekleniyor. Rockstar Games 2013 yılında Grand Theft Auto 5’i bizlere sunmuştu. O gün bu gündür bu seri hakkında ne bilgi nede yeni oyun sinyali verilmiyordu. Ancak tüm oyun severler ve oyun yorumcuları biliyor ki Rockstar Games Grand Theft Auto 6 için çalışmalarını yapıyor. Ancak Resmi kaynaklar konu ile alakalı yorum yapmama konusunda çok ısrarcı davranıyor.

Haber sayfalarında bu zamana kadar GTA 6 ile ilgili pek çok söylenti, asparagas haber ortaya çıktı. Ancak şimdi ise Reddit’te bir kullanıcı en somut iddiayı ortaya attı.

İçeriğin sahibi bilgileri Rockstar Games’in Hindistan biriminden aldığını belirtiyor eğer bu doğru ise verdiği bilgilerinde doğru olma ihtimali çok yüksek. Yazdığı bilgilerde oyun hakkında pek çok ayrıntı yer alıyor.

GTA 5’ten hemen sonra çalışmalara başlanmış

GTA6 için bir önceki seri oyunu GTA5’ten hemen sonra çalışmalara başlanmış ve somut olarak 2015 yılında oyun için çalışma oranı artırılmış. 2018 yılında ise Rockstar Games GTA6 için tam performans alabilmek için ile çalışmalarda yer alan insan sayısını artırmış

GTA 6’nın haritası GTA 5 haritasından çok daha büyük olacak

İçeriğin yazarına göre GTA 6 haritası diğer tüm GTA serisi oyunların haritalarından daha büyük olacak. Oyun içinde bataklıklar, büyüklü küçüklü adalar, farklı şehirler yer alacak. Ve bazı adalarında birbirinde çok uzak olacağını belirtmiş.

GTA 6’nın mekaniği GTA 5’e benzer ancak çok daha gelişmiş

Reddit’teki gönderide yer alan bilgilere göre GTA 6 Mekaniği GTA 5 ile benzerlik gösterecektir. Ama oyun GTA 5’ten daha gelişmiş olacak örnek olarak oyunun başında inşaat olan bir bina daha sonra inşaatı tamamlanmış olarak karşımıza çıkacak. Doğal afet olayları da artık oyunda yer alacak, öyle ki oyun içinde su taşkınlar, seller, kasırgalar gerçekleşebilecek ve bu doğal afetler canımızı alabilecek.

[affiliate_news id=”2092″]

Bu gönderide GTA 6 ile ilgili kesin olmayan iddiaları inceledik. Daha önce yayınlanan haberlere göre daha net bilgiler olabilir ama resmi bir açıklama olmadığı için GTA 6 gizemini koruyor.

İlgili Makaleler

10 Yorum

  1. Gta 6 haritası istanbul olacak diye Bi ara dedikodular çıkmıştı keşke istanbul olsa diyecemde adamlar daha Türkçe düş dssteği sunmuyor ki.

  2. Gta 6 oyunu gerek grafikleri gerek hikayesi ve haritası bizleri en çok ilgelindiren bölüm benim merak ettiğim bu oyunun hihayesi nasıl olacak Rokstar games gta san adrares oyuna dayalı bir hikayenin olacağına dair bilgi paylaşımı yapılmıştır gerçektende beni en çok ilgilendire konu hihayesi çünki hikayesi kötü olan oyunları ne oynarım nede tavsiye ederim.

  3. İyide çıksın artık her gün haberleri takip ediyorum shiftdelete.com sitesi yalan yanış bilgiler veriyor webtekno com sitesi yine aynı sizde yok şöyle yok böyle duyduk işittik diyorsunuz ortada bişey yok. Bize somut olarak bir şeyler verin çok duyduk bu lafları.

  4. Bu rockstars games kadar uyanık firma görmedim beleş reklam buna derim tüm teknoloji siteleri bunu konuşuyor.

  5. Gta daha çıkmadan dünyanın reklamını aldılar call of duty mobile gibi bedavaya reklam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı