MOBİL
Giriş Tarihi : 21-06-2020 03:13   Güncelleme : 21-06-2020 03:13

16 GB RAM bulunan akıllı telefon modeli ASUS ZenFone 7 özellikleri netlik kazandı

Uzun süredir merakla beklenen Asus ZenFone 7 modelinin özellikleri belli oldu. 16 GB RAM cihazı uçuracak!

16 GB RAM bulunan akıllı telefon modeli ASUS ZenFone 7 özellikleri netlik kazandı

Akıllı telefon pazarına girdiği ilk günden beri bu alanda yerini oturtamayan Asus, pazardan ayrılmayı da düşünmüyor gibi görünüyor. Gelecek ay Temmuz'da yeni bir oyun telefonu olarak duyurulan Rog Phone 3 modelini piyasaya sürecek olan firmanın arka planda oldukça güçlü bir amiral gemisi modelini daha hızlı hızlı geliştirdiği iddia edildi.

Geekbench testleri ile ortaya çıkan ve Asus ZF kod adı ile görülen akıllı telefon modeli ile ilgili isim seçenekleri ise oldukça dar.

16 GB RAM ile Gelecek Olan Asus ZenFone 7 Teknik Özellikleri

Asus'un performans testleri sitelerinde ortaya çıkan yeni modeli ile ilgili ihtimaller düşünülürken bazı kaynaklara göre Asus 7X model isimli bir akıllı telefon üzerinde duruyor. Ancak bu seviyede RAM desteğini bir amiral gemi modelinde kullanılacağı varsayılırsa firmanın Asus ZenFone 7 modeli üzerinde çalışmalarını hızlandırmış olabileceği daha büyük ihtimal olarak görünüyor.

Asus zenfone 7 teknik özellikleri

İşlemci bazında Snapdragon 865 yonga setini kullanacak olan Asus ZenFone 7 modelinde 5G bağlantı desteği de yer alacak. Cihazda 16GB RAM bulunacağı kesinleşirken Android 10 işletim sisteminin yazılımsal olarak ürünü destekleyeceği düşünülüyor.

Asus ZenFone 7 modeli Geekbench testlerinde tek çekirdekte 973 puan alırken çoklu çekirdekte ise 3346 gibi oldukça iyi bir puan almayı başardı.