Spor
Giriş Tarihi : 20-06-2020 01:05   Güncelleme : 20-06-2020 14:41

A Spor yorumcusu Sedat Tunalı: Trabzonspor hakemleri adil olmaya zorlamak zorunda!

A Spor ekranlarında yorumculuk yapan Sedat Tunalı'dan hakemlere adil olun çağrısı!

A Spor yorumcusu Sedat Tunalı: Trabzonspor hakemleri adil olmaya zorlamak zorunda!

Süper Lig'de şampiyonluk yarışı Başakşehir, Trabzonspor, Sivasspor ve Galatasaray arasında tüm heyecanıyla devam ederken son viraja girilirken bu yarışa olası hakem etkilerine de birçok spor yazarı ve yorumcusu tarafından dikkat çekildi.

A Spor kanalında yorumculuk yapan gazeteci ve spor yazarı Sedat Tunalı da kalan 7 hafta için hakemlerle ilgili ilginç bir tespitte bulundu. Özellikle son maçlarında hakemler tarafından aleyhine birçok hatalı kararlar verilen Trabzonspor camiasına seslenen Tunalı; "Trabzonspor camiası hakemleri adil olmaya zorlamak zorunda. Adil olun kim şampiyon olursa olsun. Siz sahaya müdahale etmeyin, ameliyata falan kalkışmayın. Unutulmaz eğer öyle birşey yaparsanız." sözleriyle hakemler tarafından maçların bir şekilde manipüle edilmesinin engellenmesi çağrısında bulundu.

Sedat Tunalı, yorumculuk yaptığı A Spor kanalında birçok kez 2010-2011 sezonuyla ilgili de Fenerbahçe'ye göndermelerde bulunmuş ve dönem dönem özellikle sosyal medyada büyük tepkilerle karşılaşmıştı.

Türk hakemleri ile ilgili tartışmalar bir gün sonlanır mı bilinmez ancak geride bıraktığımız akşam Ankaragücü ile Başakşehir arasında oynanan karşılaşmada gözlenen hakem hataları ile "eski tas, eski hamam" devrinin süregeleceği gözler önüne serildi.