Spor
Giriş Tarihi : 20-06-2020 14:18   Güncelleme : 20-06-2020 14:40

Akhisarspor'da Yılmaz Vural dahil 12 kişinin koronavirüs testi pozitif çıktı!

Akhisarspor içinde teknik direktör Yılmaz Vural, 3 futbolcu ve diğer personellerden oluşan tam 12 kişinin koronavirüs testinin pozitif çıktığı belirtildi.

Akhisarspor'da Yılmaz Vural dahil 12 kişinin koronavirüs testi pozitif çıktı!

Akhisarspor'a koronavirüs şoku! 3 futbolcu, 2 teknik heyet (Yılmaz Vural dahil) ve 7 personel olmak üzere toplam 12 kişide koronavirüs testi saptanan Akhisarspor'da bu kişilerin tamamının karantinaya alındığı duyuruldu.

Akhisar Başkanı Fatih Karabulut tarafından yayıncı kuruluş BeinSports'a yapılan açıklamada 3 futbolcu, aralarında Yılmaz Vural'ın da bulunduğu 2 teknik heyet ve 7 personel olmak üzere takım içinde 12 kişinin testinin pozitif çıktığını bildirdi. Diğer futbolcu ve personellerin bugün yeniden antikor ve PCR testlerinin yapıldığı, ek pozitif vakaya saptanmadığını belirten kulüp başkanı Fatih Karabulut, şu an için 12 kişide pozitiflik saptandığını ve bu kişilerin hastanede kontrol altına alındığını ifade etti.

Akhisar'da COVID pozitif çıkan futbolcu, teknik heyet veya personellerin sağlık durumlarının iyi olduğu, herhangi bir semptomlarının olmadığı bildirildi.

Akhisar'da Koronavirüs Pozitif Çıkan Futbolcular Hangileri?

Akhisarspor takımında koronavirüs testi pozitif çıkan futbolcuların Burhan Eşer, Ergin Keleş ile Vrsajevic oldukları kulüp başkanı tarafından bildirildi.

Altay İle Oynanacak Maç Ne Olacak?

Bu hafta Altay ile karşılaşacak olan Akhisarspor'da yaşanan bu şok sonrası maçın durumu da belirsiz hale geldi. Kulüp Başkanı Fatih Karabulut; aslında maç için hazır olduklarını, konunun Federasyonla konuşulduğunu ifade ederken oyuncularda biraz tedirginliğin olmasının normal olduğunu, kendilerinin maçı oynama taraftarı olduklarını belirtti.

Pozitif çıkan vakalar karantina altında tutulacak, negatif çıkan futbolcularla Altay maçına çıkılacağını açıklayan Akhisarspor başkanı şu an için maçın iptal veya erteleme gibi bir durumun olmadığını bildirdi.