Mobil
Giriş Tarihi : 05-09-2019 08:52   Güncelleme : 18-06-2020 23:22

Akıllı Telefonlarda Konferans Görüşmesi Nasıl Yapılır?

Konferans görüşmeleri özellikle iş alanlarında oldukça faydalı bir yöntemdir.

Akıllı Telefonlarda Konferans Görüşmesi Nasıl Yapılır?

Günümüzde, özellikle iş ortamında toplantı yapmak, çoğu zaman zor olmakta ve çalışanlar uygun zamanı bulamamaktadır. Bunun yerine akıllı cihazlar ile yüz yüze toplantılar yapmak mümkün. Hem de dilediğiniz yerde ve ortak zamanda bunu kolaylıkla sadece birkaç dokunuşta yapabilirsiniz. Akıllı telefonunuzun markası, eğer telekonferans yapmaya uygun bir model ise, bu durumda aşağıdaki herhangi bir yöntemi kullanarak dilediğiniz kişiler ile telekonferans yaparak çoklu görüşmeler yapabilirsiniz. Daha çok Skype uygulaması olarak bilinen telekonferansı, bu sayede dilediğiniz akıllı cihaz için de yapabilirsiniz..

Doğrudan Telefon Numaralarını Çevirerek Telekonferans Yapmak

1.Adım: Ekip arkadaşlarınız ile veya sevdiklerinizle doğrudan telekonferans yapmanın en kolay yolu, numaralarını yazmak ve arama düğmesine basmaktır. Bunun için Android cihazlarınızdaki “Telefon” uygulaması simgesini bulun ve tıklayın.

2.Adım: Bir numara giriniz ve ardından “Arama” yapınız. Bununla birlikte rehberinizdeki herhangi bir numarayı da bulup arayabilirsiniz.

3.Adım: Aradıktan sonra, diğer arkadaşlarınız ile birlikte telekonferans yapacağınızı belirterek biraz beklemesini rica edin.

4.Adım: Başka bir arkadaşınızı aramak için ekrandaki “Çağrı Ekle” kısmına tıklayınız. Aynı zamanda buraya dilerseniz yeni bir numara ekleyebilir veya kişi listenizdeki herhangi bir numarayı bulup seçebilirsiniz. Tekrar yeşil  “Arama” düğmesine tıklayınız.

5.Adım: Aramayı birleştirin. Bunun için ekrandaki “Birleştir” düğmesine tıklamanız yeterli olacaktır. Artık iş arkadaşlarınız ile veya sevdiklerinizle telekonferans yapabilirsiniz.

6.Adım: Daha fazla katılımcı ekleyebilirsiniz. Bunun için aynı yolları deneyerek arka arkaya daha fazla kişiyi telekonferansa dahil ederek daha geniş katılımlı görüşmeler yapabilirsiniz.

Yukarıdaki uygulama internet bağlantınız olmaması durumunda, tarifeniz üzerinden telekonferans görüşmeleri yapmanıza olanak sunar. Bu yöntem ücretsiz olmakla birlikte, katılıma davet ettiğiniz her kişi için servis sağlayıcınızın ayrı ayrı paket ücretlendirmesi yapacağını unutmamalısınız. Yani 1 kişi ile 5 dakikalık görüşmeyi 4 kişi ile yaparsanız 20 dakika olacak şekilde paketinizden düşürülecektir. Bununla birlikte; bir de İnternet kullanarak telekonferans yapabileceğiniz bir yöntem daha var.

ezTalks Meetings İle Telekonferans Yapmak

Bu uygulama, son zamanların en popüler telekonferans uygulaması olan ezTalks Meeting uygulamasıdır. ezTalks Meeting, aynı anda 100’e yakın katılımcıyı görüşmenize alma olanağı sunar. Eğer bu sayı sizin için yeterli değilse 500 kişi için ücretli kayıt yaptırarak uygulamaya üyelik açtırabilirsiniz.Takım arkadaşlarınız, sevdikleriniz ve iş arkadaşlarınız bu uygulama sayesinde sadece ücretsiz telekonferans görüşmeleri yapmayacak; aynı zamanda geleneksel sabit hatlarda bulunmayan birçok yeniliği de bu uygulamada bulabilecekler.

1.Adım: ezTalks Meeting uygulamasını Google Play üzerinden indirin.

2.Adım: Uygulamayı indirdikten sonra yükleyip kurun. Kaydol düğmesine tıklayarak mail adresinizi girin. Mail adresinize birazdan doğrulama kodu gelecek doğrulayarak uygulamayı başlatın.

3.Adım: Aktivasyon işlemini tamamladıktan sonra kullanıcı adı ve şifreniz yardımı ile uygulamaya giriş yapın.

4.Adım: Artık sıra, akıllı cihazınız üzerinde bir telekonferans denemesi yapmaya geldi. Bunun için önce “Add Buttom”, (“Aşağıya Ekle”) ve ardından “Host A Meeting” (“Bir Toplantıya Ev Sahipliği Yap”) düğmelerine tıklayınız. Cihazınızdaki, internet kameranızın ve mikrofon ile hoparlörünüzün ses düzeyinin doğru şekilde ayarlandığından ve kullanıma açık olduğundan emin olun. Çünkü artık akıllı cihazınızda ücretsiz bir telekonferansa girmek üzeresiniz.

5.Adım: Room ID (Oda kimliği) bilgilerinizi, konferansa katılmak isteyen arkadaşlarınız ile paylaşınız. Bununla birlikte, e-posta davetiyesi olarak mail adreslerine katılacakları sohbet odasının numarasını yollayabilirsiniz. Aynı zamanda, bu uygulamada, arkadaşlarınıza fotoğraf, mesaj, dil dosyaları, müzik ve diğer dosyaları kolaylıkla atabilir ve alabilirsiniz. Aynı zamanda bunlar için bir ortak paylaşım alanı da oluşturabilirsiniz.
Hangi yöntem işinize yarıyorsa uygulayabilir ve ücretsiz olarak dilediğiniz kişiler ile telekonferans yapabilirsiniz. Lütfen deneyimlerinizi paylaşınız!