MOBİL
Giriş Tarihi : 24-07-2020 18:17   Güncelleme : 24-07-2020 18:17

Android 11'in Adı Açıklandı – Tatlılara Devam

Android 11'in adı belli oldu. Yeni sürüm Android 11 Red Velvet Cake olarak isimlendirilecek.

Android 11'in Adı Açıklandı – Tatlılara Devam

Android işletim sistemlerinin isimlendirmelerinde genelde tatlılardan ilham alınıyor. Tatlılar üzerine isimlendirmeler yapılıyor. Android 11'in adı için de aynı şekilde bir tatlıdan isim çalınıp çalınmayacağı tartışılıyordu. 

8 Eylül 2020 tarihinde resmileşecek ve tüm ayrıcalıklı özellikleri tanıtılacak olan işletim sisteminin adının ne olduğu belli oldu ve tartışmalar bir nebze olsun geride kaldı. Şimdi devam edecek tartışmalar bu ismin uygun olup olmadığı yönünde olacaktır. 

Android 11'in Adı Ne? 

Android 10 serisinden sonra alınan kararlar nedeniyle resmiyette isimlendirme için yine yoluna Android 11 olarak  devam edecek yeni sürümün adını açıklayan Android mühendislerinden biri olan Dave Burke oldu.

Dave Burke, açıklamasında yeni sürümün adının Red Velvet Cake olduğunu söyledi. Android 11 RVC şekilde kısaltma yaptıklarını ve çalışırken de bu ismi kullandıklarını söyleyen Burke'nin açıklamasıyla yeni sürümünde bir kek adına sahip olduğunu anladık. 

Kırmızı kadife kek anlamına gelen bu isim ile tatlılar devam etmiş oldu ama her an bu ismin de değişiklik göstermesi olası. Google'ın farklı planları olabilir çünkü tanıtıma daha var. Ayrıca isimlendirmede artık sadece sayıların yer alacağını da biliyoruz ki bu da tatlı isimlerinin biraz önemsiz kalmasına neden oluyor.