MOBİL
Giriş Tarihi : 23-07-2020 03:47   Güncelleme : 23-07-2020 03:47

Android Go Telefonlar için Zorunlu Hale Geliyor

Android Go belli başlı akıllı telefon modelleri için zorunlu oluyor. Android Go hangi cihazlarda zorunlu olarak kullanılacak?

Android Go Telefonlar için Zorunlu Hale Geliyor

Google'ın düşük sistem özelliklerine sahip olan bazı akıllı telefonlar için alternatif bir çözümü var. Belli başlı uygulamaları ve işletim sistemini düşük sistem özelliklerine göre konfigüre ede Android Go işletim sistemi bu çözümlerin başında geliyor. 

Go işletim sistemi ile bir yandan düşük sistemli akıllı telefonların son Android güncellemelerini almaları sağlanıyor bir yandan ise Google uygulamalarının Go versiyonu kullanıma alınıyor. Go versiyon uygulamalarda düşük sistemlerde rahat çalışması adına tasarlandığı için, sonuç olarak akıcı bir akıllı telefon deneyimi elde ediliyor. 

Yeni alınan bir karar ise bundan sonraki dönemde Go işletim sisteminin çok daha fazla adını duyacağımızı göstermekte. Öyle ki Google'ın Android Go kullanımını bazı telefonlar için zorunlu hale getireceği ortaya çıktı. 

Android Go Hangi Telefonlar için Zorunlu Olacak?

Go Edition Cihaz Yapılandırma Kılavuzu olarak isimlendirilen bir kılavuzun yayınlanmasıyla ortaya çıkan habere göre, bundan sonraki dönemde 2 GB ve altı RAM kapasitesine sahip olan cihazlar için Go işletim sistemini kullanmak zorunlu kılınacak. 

Eğer telefon 2 GB altında bir RAM kullanıyorsa, standart Android ile lisanslanmayacak ve Go sürümünden yoluna devam edecek. 

Böylece düşük RAM'li cihazlarda da performans sorunu yaşanmadığı gibi güncellemeler de hızlı bir şekilde cihazlara sunulabilecek.