Oyun
Giriş Tarihi : 30-06-2020 00:56   Güncelleme : 30-06-2020 01:03

Black Desert Mobile İnceleme: Oynanış, Oyun Rehberi ve Stratejiler

Black Desert Mobile oyunu ile ilgili tüm bilgiler. Black Desert Mobile nasıl oynanır?

Black Desert Mobile İnceleme: Oynanış, Oyun Rehberi ve Stratejiler

Bilgisayar aracılığıyla oynanan rol yapma yani MMORPG oyunu olan Black Desert’ın mobil cihazlarda yerini aldığını herkes biliyordur. İlk olarak yaklaşık 1 yıldan uzun bir süre önce mobil dünyaya adım atan Black Desert yalnızca Çin sunucularına sahipti. İlk olarak Kore lansmanının yapıldığı Black Desert Mobile oyunu, 24 Ekim 2019’da içinde ülkemizin de yer aldığı 7 ülkede daha indirilebilir hale geldi. Black Desert Mobil’i Android ve iOS cihazlarınızdan kolaylıkla ücretsiz olarak indirebilir ve oyunun keyfini çıkarabilirsiniz. Gelelim, Black Desert Mobil’ genel bakışa.

İçindekiler:

  • Black Desert’ın Gösterdiği Gelişim
  • Black Desert Mobile İnceleme

Black Desert’ın Gösterdiği Gelişim

Güney Kore şirketi olan Pearl Abyss aracılığıyla 2015 yılında Windows için piyasaya sürülen ve oldukça geniş bir oyuncu sayısına sahip, çok oyunculu rol yapma oyunu olan Black Desert, çok kısa bir süre içerisinde göz ardı edilemeyecek bir oyuncu kitlesine sahip oldu. Dünyada 150 ülkeden fazla ve 10 milyon oyuncuya sahip olan Black Desert, 2018 yılında son derece büyük bir güncelleme ile beraber grafik ve karakterlerini geliştirerek, oyun sevelerin ilgisini daha da çekmeyi başardı.

Black Desert Mobile İnceleme

İlk olarak ücretsiz bir MMORPG oyunu olup, içerisinde market sistemi barındırdığını belirtmekte fayda var. Sahip olduğunuz karakterinizi hiçbir ücret ödemek zorunda kalmadan kasacağınız gibi, bu market sayesinde alabileceğiniz ek eşyalar ve özelliklerle birlikte daha hızlı bir şekilde gelişimini sağlayabiliyorsunuz

Oyunun öne çıkaran en önemli yanının sahip olduğu grafikleri olduğunu söyleyebiliriz. Geliştirici firma olan Pearl Abyss, işinin hakkını vererek bilgisayar oyununu mobil dünyaya oldukça başarılı bir şekilde entegre etmeyi başarmış. Görsel açıdan beklentileri karşılayan oyun, düşük özellikler bulunan cihazları biraz zorlayabilir çünkü oyun için en düşük ram gereksinimi 2GB olarak belirlenmiştir.

Dünyanın birçok farklı yerindeki i oyun çılgınlarını bir araya toplayan bu oyunda, birbirinden eşsiz 5 karakter sınıfı ve bu karaktere ait dinamik yetenekler bulunurken bununla birlikte karakteri basit birkaç araçla özelleştirmeniz de oldukça kolay. Bu özellik de son derece heyecanlı geçen, savaş deneyimi sunan oyuna ekstra bir ilgi uyandırıyor.

Online olan her oyunda karşılaşabileceğiniz birkaç bağlantı hataları ve buglar görülse de sürekli gelişimi ve ilerleyişi ile yapılacak güncellemeler sonrasında bu tarz sorunlar aşılacaktır.