Mobil
Giriş Tarihi : 31-08-2019 18:59   Güncelleme : 31-08-2019 18:59

CD Projekt’in Güvendiği Oyunlarının Devamı Gelecek

CD Projekt’in Güvendiği Oyunlarının Devamı Gelecek Cyberpunk 2077 ve The Witcher 3'ün yapımcısı CD Projekt firması oyun sektörünün en başarılı firmalarından biri

CD Projekt’in Güvendiği Oyunlarının Devamı Gelecek
CD Projekt’in Güvendiği Oyunlarının Devamı Gelecek

Cyberpunk 2077 ve The Witcher 3'ün yapımcısı CD Projekt firması oyun sektörünün en başarılı firmalarından biri. Firma yuncular tarafından çok sevilen iki tane oyununda yapımcısı. Bu oyunlar The Witcher ve Cyberpunk. Oyuncular bu oyunların devamı için aynı isimde yeni oyunların gelip gelmeyeceğini merak ediyorlardı. Yapımcı firma konu hakkında açıklama yaptı.

Birçok oyuncunun en sevdiği oyun serisi olan The Witcher’ı bilmeyen yok. CD Projekt firması yapımcılığında oyun dünyasına giriş yapan, oyunculara mükemmel bir ortaçağ serüveni yaşatan oyun yapımcılara da tabiri caizse çok paralar kazandırmıştı. Tabii firma bir oyundan bu kadar kazanınca kalitesinden ödün vermeden yeni oyunlar çıkarmayı amaç edindi.

CD Projekt’in yeni oyunu ise Cyberpunk 2077 ismiyle çıkış yapacak. Oyunun çıkış tarihi 16 Nisan 2020 olarak açıklandı. Oyun muhteşem bir atmosfer ve çevreye sahip olacak bunun yanında oyun içerisinde bolca aksiyonda yer alacak.

Bir serinin oyunu yapılırken diğeri durmayacak

Firma Cyberpunk 2077 oyununu yaparken “çift-franchise” modeline geçtiğini duyurdu. Yani The Witcher serisi devam edecek bunun yanında Cyberpunk oyunları da gelecek yıllarda çıkacak, bir oyun yapılırken diğerinin çalışmaları durmayacak. Yapımcı bu durum için iki farklı geliştirici ekip ile çalışacak.

CD Projekt bu hareketi ile finansal olarak daha iyi bir konuma gelecek. Daha iyi bir finansal durum da beraberinde geliştirici ekibin daha ferah bir ortamda çalışmalarına devam etmesini sağlayacak.

Oyun dünyası hakkında en güncel haberleri öğrenmek için kozmikoyun.com sitemizi takipte kalın.