TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 25-07-2020 17:40   Güncelleme : 25-07-2020 17:40

Galaxy Watch 3 Harika Özelliklerle Geliyor

Galaxy Watch 3 akıllı saat hayatınıza yeni bir aksesuar olarak eklenecek. Yeni ortaya çıkan harika özellikler?

Galaxy Watch 3 Harika Özelliklerle Geliyor

Galaxy Watch 3, akıllı saat yarışında bayrağı yeniden indirecek. Apple Watch'ın liderliğine dur demek isteyen Samsung'un tüm hamlelerini bu saat ile yapması olası. Neden hamlelerin bu saat ile yapılacağını söylüyoruz çünkü belirtilen özellikler gerçekten başarılı olan özellikler. 

En güncel Apple Watch akıllı saatine bile kafa tutacak olan Galaxy Watch 3 özellikleri için sızdırılan yeni detaylardan konuşalım. 

Galaxy Watch 3 Acil Durum Çağrı Özelliği 

Bugün sızdırılan özelliklere göre yeni akıllı saat içerisinde acil durum çağrı sistemi olacak. Saat düşmeyi algılayabilecek. Kullanıcı düşerse, saat algılayacak ve 60 saniye boyunca sesli çağrı yapacak. 

Kullanıcı bu çağrıyı durdurmaz ve iyi olduğunu belirtecek şekilde saati ayarlamazsa, acil durum çağrısı gönderilecek. Acil durum çağrısı sadece seçilen kişilere gönderilecek ve 5 saniyelik bir ses kaydından oluşacak. 

Galaxy Watch 3'ün artı kazanacağı bu özelliğin dışında başka iyi özellikler de var. Mesela saatin hareket kontrolleri. Çağrı geldi ve çağrıyı cevaplamak istiyorsunuz. Yumruğunuzu sıkın yeter. Çağrıyı kapatmak istiyorsunuz. Bileğinizi sallayın yeter. 

Bu şekilde hareket kontrolleri yeni akıllı saatin telefonlara bir aksesuar değil de hayata bir aksesuar olarak eklenmesini sağlayacak. Tabii ki bu özellikleri anlatıyoruz ama gerçekten saat içerisinde gelip gelmeyeceğini 5 Ağustos tanıtımı sonrası öğreneceğiz.