Gündem
Giriş Tarihi : 27-06-2020 00:12   Güncelleme : 27-06-2020 00:12

Gençliğim Eyvah Dizisindeki Zola Kimdir? Zola'nın Gerçek İsmi Nedir?

Gençliğim Eyvah dizisinde Zola ismiyle rol alan Burak Tozkoparan kimdir?

Gençliğim Eyvah Dizisindeki Zola Kimdir? Zola'nın Gerçek İsmi Nedir?

2020 yılının yaz aylarında görücüye çıkan dizilerden birisi olan Gençliği Eyvah, sezona hızlı bir giriş yapmayı başardı. Pandemide tedbirlerin biraz gevşetilmesinin ardından yeni diziler ard arda gelirken Gençliğim Eyvah dizisinin ilk bölümleri görücüye çıktı. Dizideki Zola karakteri oldukça gizemli gibi görünse de gerçek hayattaki halini görünce biraz daha net yaklaşabileceksiniz.

Gençliğim Eyvah dizisindeki Zola kimdir? Zola'nın gerçek ismi ne? Gençliğim Eyvah dizisindeki Zola karakterinin gerçek ismi Burak Tozkoparan'dır. Dizide Kebapçı Arif'in bir Bodrum tatilinin meyvesi olarak doğan Zola, görünüşünün aksine oldukça sıcakkanlı ve yetenekli yapısı ile dikkatleri üzerine toplamayı başardı.

Gençliğim Eyvah Zola, uzun yıllar yurt dışında kalmış ve sonrasında Türkiye'ye gelmiş bir karakterdir. Dizideki Azra karakterine aşık olan Zola'nın büyük bir sorunu bulunmaktadır. Zira Azra'ya Zola'nın kardeşi Ahmet te aşıktır. Dizinin ilerleyen bölümlerinde Zola'nın da Azra'ya aşık olduğunu öğrenecek olan Ahmet ile Zola arasındaki rekabet hangi sonuçları beraberinde getirecektir.

Burak Tozkoparan kimdir

Gençliğim Eyvah Zola - Burak Tozkoparan Kimdir?

1992 yılında İstanbul'da dünyaya gelen Burak, oyunculuk deneyiminin yanında müzikle de ilgisi orta üstü seviyededir. 2011 yılında Liseler Arası Müzik Yarışması'nda birincilik alan Burak Tozkoparan, böylelikle sanat dünyasında ilk ödülünü de almış oldu. Okan Üniversitesi Sinema ve Televizyon bölümünden mezun olan Burak, ilk olarak Paramparça dizisinde televizyon karşısına geçmiştir.

1.80 boyunda olan Burak Tozkoparan, 28 yaşında ve 70 kg ağırlığındadır. Burak Tozkoparan'ın burcu Akreptir. Bugüne kadar Paramparça, Hesapta Aşk, Kırgın Çiçekler, Tek Yürek, Sesinde Aşk Var, Mesti Aşk ve Gençliğim Eyvah gibi yapıtlarda rol almıştır.